O televizi

Jediná golfová televize, která vysílá golf 24 hodin denně.

VYSÍLANÉ TURNAJE A SÉRIE

V současnosti vysíláme v Česku a na Slovensku exkluzivně přenosy z nejprestižnějších golfových sérii na světě, kterými jsou DP World Tour, LPGA a LIV GOlf. Z hlavních turnajů sezony v našem vysílání nechybí tři major turnaje – US Open, The Open a PGA Championship, které můžete sledovat pouze u nás. Exkluzivně vysíláme také nejslavnější týmové soutěže golfového světa Ryder Cup a Presidents Cup.

POŘADY

Kromě přímých přenosů z turnajů v našem programu naleznete také nejrůznější pořady. Aktuálně mezi ně patří Skill Code,  Golf Channel Academy, School of Golf, Playing Lessons, Feherty a Como Concept. Zpravodajství obstarávají Golf Central, Inside the PGA a European Tour Weekly.

 

KOMENTÁTOŘI

Mike HrubýMike Hrubý

Již více než třicet let uteklo od chvíle, kdy v létě 1988 poprvé čistě trefil míč. V té době netušil, že je to osudový okamžik. Až teprve o prázdninách 1993 objevil z bezprostřední blízkosti na mezinárodním turnaji profesionálů v Karlových Varech o jak jedinečnou hru se ve všech směrech jedná. A už s ní zůstal nastálo ve spojení. Ať už při organizaci, později při moderování turnajů. Jeho sen komentovat pro Golf Channel přímé přenosy z šampionátů nejprestižnějších okruhů se mu splnil v srpnu 2013.

Petr JanouchPetr Janouch

I když jsem se v životě vydával různými směry, sport nakonec vyhrál na celé čáře. Dlouhá léta byl na prvním místě basketbal, a po patnácti extraligových sezónách jsem začal komentovat zápasy americké NBA, což mi konec konců vydrželo dodnes. Jako mnoho bývalých profesionálních sportovců jsem si ale i já potřeboval najít něco, co mě bude naplňovat i po aktivní stránce, protože když odehrajete v 37 letech poslední ligový zápas a ukončíte kariéru, těžko můžete počítat s tím, že v tomhle směru najdete něco nového. A svou soutěživost jen tak vypnout nemůžete.

A tehdy, v roce 2002, jsem úplnou náhodou objevil golf, o kterém jsem do té doby nevěděl vůbec nic. Naprosto mě pohltil, a protože jsem byl zvyklý dělat věci naplno, pustil jsem se do něj s takovou vervou, že nějaké „pracovní“ pokračování této vášně bylo asi naprosto logické a nevyhnutelné. Postupně jsem začal komentovat golfové turnaje, překládat magazíny a také jsem vstoupil do PGA of Czech Republic, takže se na hřišti v České Lípě věnuji i trénování.

Petr UhlíkPetr Uhlík

Vidím to jako včera, přestože uplynulo přes čtyřicet let. Na louce u mariánsko-lázeňského hřiště sedí na stoličce starý muž, vedle sebe pár holí a kbelík s otlučenými míčky. Ukázal mi držení a postoj, vysvětlil švih a řekl, že nesmím ztratit žádný míček, i kdybych ho měl hledat až do rána. Netušil jsem, že stojím na rozcestí svého života.

Vydával jsem golfový časopis, psal a překládal knihy, natáčel televizní pořady, zakládal hřiště a také golf hrál. Přenosy komentuji od roku 2006. Možná jsem všechen ten čas mohl věnovat něčemu jinému, ale nic lepšího mě nenapadá...

Dominik KárníkDominik Kárník

Sport je pro mě celoživotním krédem a když se objevila možnost komentovat golfové přenosy neváhal jsem ani chvilku. Po alpském lyžování, tenisu či fotbalu, byl  golf dalším splněným snem mé komentátorské dráhy.Golf je sportem, kde se mísí sportovní i společenské svět a člověk tak získává nové obzory.

Líbí se mi na něm, že každá rána, hřiště i spoluhráč či soupeř je jiný a to ve mě stále vyvolává chuť užívat si tuto krásnou hru za mikrofonem i na samotném hřišti.

Milan ŠtěrbaMilan Štěrba

Se sportovní žurnalistikou jsem se začal prát už během svých studentských let. Za tu dobu jsem si vyzkoušel všechny možné i některé naprosto nemožné profese a postupně si prošel novinami, rozhlasem i televizí. Ke královské disciplíně - komentování sportovních přenosů - jsem se dostal čirou náhodou v roce 2006. A prakticky od svého prvního přenosu se dodnes neustále přesvědčuji o tom, jak složité je se na sport jen dívat.

Nejlépe to dosvědčuje okopaná zeď pod stolem v naší komentátorské kabině. Mým největším zážitkem bylo komentování President‘s cupu (jedenáct hodin v kuse během čtyř dní) na stanici Golf Channel, během kterého jsem si vypěstoval solidní závislost na golfu a instantní kávě.

POŘADY

Kromě přímých přenosů z turnajů v našem programu naleznete také nejrůznější pořady. Aktuálně mezi ně patří Skill Code,  Golf Channel Academy, School of Golf, Playing Lessons, Feherty a Como Concept. Zpravodajství obstarávají Golf Central, Inside the PGA a European Tour Weekly.