Tak trochu nečekaného vítěze má letošní US Open. Nečekaného v tom smyslu, že by Garyho Woodlanda před turnajem v Pebble Beach nejspíše nikdo za šampiona netipoval. Průběh turnaje byl ale prakticky pouze v jeho režii a sympatický Američan si došel pro svůj první major titul.

Štítky:

Woodland se ujal vedení po druhém kole, které už nepustil. Ve finálové rundě odolal útokům Justina Rose, a především vítěze posledních dvou šampionátů USGA Brookse Koepky. Nikdo další se pak v neděli v Kalifornii do souboje o titul nepřipletl.

Jako první odpadl Rose, kterého dlouho drželo puttování, ale ani to nezachránilo řadu chyb na nedělní druhé devítce. A v závěru už nestačil ani Koepka, který nedokázal v pravou chvíli dotáhnout náskok soupeře, pořád ztrácel.

Woodland nakonec zvítězil se skóre -13 o tři rány před Koepkou, o další tři rány zpět byla čtveřice hráčů na děleném třetím místě, do které patřili mimo jiné Rose nebo Jon Rahm.

"Po posledním puttu jsem byl rád, že už je konec. Byl jsem maximálně soustředěný a snažil se nemyslet na konec, který je opravdu sladký," přiznal po dohrání novopečený šampion US Open, který ukončil dvouletou nadvládu Koepky.

Woodlandův triumf si můžete ještě jednou připomenout v některém ze záznamů finálového kola, které jsme si pro vás připravili. V pondělí startují od 5:30 a 17:00, v úterý ve 13:30 a ve středu v 0:30, tedy půl hodinu po půlnoci.