Vítězem letošního ročníku Golf Channel Private Tour se stal David Pankiv, Business Unit Manager společnosti DNS. Díky tomu si letošní zimu zpříjemní dovolenou v Turecku, kterou věnovala cestovní kancelář Bilyana. Přestože hraje golf teprve třetím rokem, dostal se David Pankiv už nadohled singl hendikepu. Věří přitom, že po jeho dosažení o motivaci hrát golf nepřijde.

Už víte, kam to bude?
Koncem února do Beleku v Turecku. Máme už vybraný i nádherný hotel Cornelia. Těším se na teplo, dobré jídlo a krásné hřiště. A snad i na ještě lepší sportovní výkony z mé strany. V Turecku už jsem jednou na golfové dovolené byl. Tehdy to bylo ještě o měsíc později, když v Praze bylo na nule, tam sedmadvacet stupňů ve stínu. Snad nebudu zklamán ani letos.

Jak jste si letošní Golf Channel Private Tour užil?
Maximálně. Bylo to poprvé, co jsme jako firma investovali do účasti na této sérii a byli jsme nadšení, stejně tak naši obchodní partneři. Pevně věřím, že budeme ve spolupráci pokračovat i nadále.

Je nějaký moment, na který z uplynulé sezony budete vzpomínat?
Není to nějaký střípek, třeba konkrétní rána, ale pro mě byl úžasný zážitek zahrát si Penati na Slovensku, kde jsem nikdy předtím nebyl, jen jsem o něm slyšel. A přestože jsem byl připravený na to, že se jedná o úžasný resort s krásnými hřišti, tak vše výrazně předčilo má očekávání.

David Pankiv převzal cenu

Jelikož jste celou sezonu vyhrál, tak jste musel hrát velmi dobře. Jak byste popsal svůj golf?
Je pravda, že se mi podařila jak série, tak vlastně celá sezona, která pro mě byla golfovým posunem směrem nahoru. Nebudu lhát a říkat, že mám talent od boha. Letos jsem skutečně poctivě trénoval, měl jsem vlastního trenéra Jardu Petra, který to vzal komplexně s ohledem na dlouhodobý horizont, kam mě chce posunout. A evidentně se to vyplatilo, když jsem výrazně zlepšil také svůj hendikep. Aktuálně jsem na čísle 11,5. Sezonu jsem přitom začínal na dvaceti.

Cílem pro příští rok tedy bude uhrát singl hendikep?
Asi ano. Uhrát si singl je nejvíce viditelný úspěch a myslím, že každý golfista, který golf nebere jenom jako pobavení se o víkendu při hezkém počasí, ale jako sport, tak k jednocifernému hendikepu logicky směřuje. Já mám ale ještě jeden svůj osobní cíl. Mám obchodní partnera, který se pohybuje kolem deseti, a toho bych chtěl jednou pokořit. To je má osobní meta.

Možná vám pomůže nový hendikepový systém, který by měl v Česku platit začátkem příštího roku.
Slyšel jsem o tom, ale zatím neznám novou metodiku přepočtu. Zatím jsem to nestudoval, a upřímně se přiznám, už počítání stablefordových bodů je pro mě maximem, co v matematice dokážu z hlavy spočítat. Takže zatím vůbec nevím, co nás čeká za změny.

David Pankiv

Co si přejete ještě v golfu zažít? Krátkodobé cíle známe, ale jaké jsou ty dlouhodobé?
Já strašně doufám, že mě golf bude bavit i poté, co si splním drobné cíle. Myslím si, že lidé, a sportovci obzvlášť, mívají problém, že když dosáhnou mety, kterou si stanoví, tak ztratí ten vnitřní motor. Vnitřní motivaci, proč to dělají a která je žene dopředu. Doufám, že i když narazím na své limity, ať už časové, nebo fyzické, tak o motivaci nepřijdu.

Chyběl by vám golf?
Momentálně určitě. Golf mě stále velmi baví, považuji ho za výborně strávený čas. Hrajeme navíc společně s partnerkou, byli jsme spolu třeba na golfové dovolené ve Španělsku a užíváme si na golfu i náš partnerský život. Tak doufám, že o něj nepřijdeme tím, že mě golf přestane bavit. (smích)