PGA Tour na týden opouští formát hry na rány jednotlivců a v New Orleans přivítá hráče u třetího ročníku souboje dvoučlenných týmů. Změna má přinést atraktivnější podívanou a celkově větší napětí, které je možné sledovat u Ryder Cupu nebo Presidents Cupu. Šťávu by pak měly dodat hvězdy turnaje jako je Brooks Koepka, Tommy Fleetwood, Adam Scott a další. Sledujte turnaj v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

V rodišti jazzu se premiérový ročník turnaje PGA Tour uskutečnil už v roce 1938. Až o dvacet let později se ale konal každoročně. V roce 2017 přistoupil Zurich Classic of New Orleans na souboj dvoučlenných týmů.

Letos se představí 79 dvojic. Ty čekají v prvním kole fourbally – každá dvojice započítá na každé jamce nejlepší výsledek, každý hráč hraje svým míčkem. Ve druhém kole budou muset pečlivě zvažovat, kdo bude na které jamce odpalovat, kdo bude chtít raději odpalovat na tříparových jamkách a kdo bude mít větší výhodu při odpalech na dlouhých pětiparovkách – hrát se bude totiž foursome, tedy formát, kdy se hráči po každé ráně střídají.

Po dvou kolech přijde na řadu cut pro nejlepších 35 dvojic plus dvojice na dělených místech. Vítězné duo získá 400 bodů do FedEx Cupu, oba budou mít záruku dalších dvou let členství na PGA Tour a také turnajů na pozvání, tzv. Invitationals, mohou si také zahrát v příštím roce turnaj šampiónů a budou zařazení do kategorie vítězů pro přihlášení do PGA Championship. Naopak smůlu mají v případě zisku bodů do světového žebříčku a vítězstvím nezískají pozvánku na příští ročník Masters.

Turnaj si nenechají ujít hvězdy světového golfu. Vůbec nejvýše postaveným hráčem ve světovém žebříčku (3.) v poli turnaje je Brooks Koepka, po jehož boku se představí jeho bratr Chase.  Diváci se ale mohou dále těšit na Evropany Tommyho Fleetwooda, Sergia Garcíu, nebo Australany Jasona Daye a Adama Scotta.

Čeští fanoušci mohou na dálku držet palce českému rodákovi Alexi Čejkovi. Ten bude bojovat v turnaji se jmenovcem Alexem Prughem.

Vůbec nejsilnějším týmem podle žebříčku je tandem Patrick Reed a Patrcik Cantlay.

Loni se z vítězství radovali Billy Horschel se Scottem Piercym, kteří o ránu zvítězili před dvojicí Pat Perrez/Jason Dufner. Obhájci nastoupí ve stejném složení i letos.

Hrát se bude na hřišti TPC Louisiana s délkou 7 425 yardů a parem 72. Nachází se 15 minut od New Orleans, architektem je Pete Dye.

Turnaj vysíláme v přímých přenosech. Ve čtvrtek od 15:00, v pátek od 21:30 a o víkendu už od 19:00.