Dramatické vyvrcholení měl turnaj Volvo China Open v Šen-čenu. Na první jamce play off ho vyhrál Mikko Korhonen, který v rozehrávce udolal Benjamina Heberta. Zatímco Fin slaví svůj druhý titul na European Tour, Francouz zůstal podruhé těsně pod vrcholem.

Štítky:

Korhonen šel do finále se ztrátou tří ran na vedoucího Jorgeho Campilla. Spolu s Hebertem vytvořili finálový flight, který napínal čínské fanoušky až do poslední chvíle. Ti tak měli dramatické vyvrcholení turnaje jako částečnou náplast na to, že domácí favorit Ashun Wu o víkendu odpadl z boje o vítězství.

Z posledního flightu předvedl nejlepší finálové kolo Korhonen, který zahrál 66 ran. Hebert potřeboval o tři rány více, a tak se oba kohouti srovnali po 72 jamkách na čele leaderboardu se skóre -20.

Campillo zůstal v Genzon Golf Clubu o ránu zpět a po vítězství z Maroka v minulém týdnu, kde slavil svůj premiérový triumf na European Tour, uhrál další skvělý výsledek, po kterém je v Race to Dubai už na druhém místě.

Korhonen a Hebert se tak již bez něj odebrali znovu na osmnáctku, která byla první, a jak se záhy ukázalo také poslední jamkou rozehrávky. Fin zahrál birdie, zatímco Francouz pouze par, a o chvíli později oblékal zlaté sako pro vítěze.

"Je to úžasný pocit. Nevím, jak jsem to dokázal, ale byl to nejspíš můj putter, který byl tento týden klíčem k vítězství. Proměnil jsem hodně puttu dlouhých kolem čtyř, šesti metrů," sdělil Korhonen po svém druhém vítězství na European Tour.

Hebert na to své první musí čekat dál. Je to pro něj druhá těsná porážka, když loni prohrál na Belgian Knockout v jamkovce až ve finále.

"Když se podívám na to, jak jsem hrál, jsem spokojený. Mikko hrál dneska skvěle, nedělal žádné chyby a šel si za tím. Mně tak nezbývá, než dál usilovat o své první vítězství. Musím být konzistentnější a uvidíme, co bude dál," řekl Hebert.

Finálové kolo Volvo China Open budeme vysílat v pondělí od 15:30 a v úterý od půlnoci a od 8:30. Tradiční highlighty pro vás připravujeme na středu od 22:30.