Boj o Playoffs FedEx Cupu vrcholí. Hráči PGA Tour, kteří ještě nemají jistotu postupu do nadstavbové části sezóny, v níž se bude hrát o rekordních 15 milionů dolarů pro vítěze, mají poslední možnost proniknout do soutěže pro světovou elitu na Wyndham Championship.

Štítky:

V Sedgefield Country Clubu v Severní Karolíně se tradičně uskuteční poslední turnaj základní části sezóny PGA Tour.

Součástí areálu jsou dvě hřiště, turnaj se odehraje na osmnáctce Donalda Rosse s parem 70 a délkou 7 127 yardů, na které loni vytvořil rekord hřiště Brandt Snedeker, když na úvodní kolo mu stačilo 59 ran.

Snedeker si potom stylem start-cíl došel pro vítězství se skóre -21. Přesto se v závěrečném kole zapotil, když ještě před osmnáctou jamkou měl stejné skóre jako C. T. Pan. Ale zatímco jeho největší soupeř na osmnácté jamce zahrál double bogey, Snedeker berdíkem odmítl jakékoliv drama.

Ve startovním poli letošního ročníku najdeme Shane Lowryho, který si připíše první start po vítězství na The Open v Severním Irsku. Kromě Snedekera startuje z větších hvězd také Jordan Spieth.

Ten si zajisté bude chtít polepšit v průběžném hodnocení FedEx Cupu, v němž mu patří 67. místo, což je nebezpečně blízko hranici postupu do druhého turnaje Playoffs BMW Championship.

Jediným hráčem z desítky pořadí FedEx Cupu je Paul Casey. Do závěrečných bojů o pohádkovou sumu 15 milionů dolarů se probojuje nejlepších 125 hráčů sezóny. Mimo postup jsou zatím například major šampióni Martin Kaymer (147.), Jason Dufner (131.), nebo Zach Johnson (150.), či Jimmy Walker (152.).

Jaké bude složení pro první turnaj Playoffs, se dozvíme v neděli po skončení turnaje Wyndham Championship. Jeho průběh můžete sledovat s námi. Golf Channel vysílá přímé přenosy od čtvrtka do neděle. První dvě kola jsou na programu od 20:00, ta víkendová od 19:00.