Vítězem posledního řadového turnaje PGA Tour v sezóně se stal v Jižní Karolíně domácí J.T Poston (-22). Wyndham Championship ovládl s náskokem jedné rány před Webbem Simpsonem a dočkal se ve 26 letech na PGA Tour svého prvního vítězství.

Štítky:

Poston nezahrál během turnaje ani jedno bogey či něco horšího, čímž se stal poprvé po 45 letech prvním hráčem na PGA Tour, který zapsal v turnaji na rány na 72 jamek čtyři čistá kola. Naposledy se to povedlo Leemu Trevinovi v roce 1974.

Své vítězství si Poston vysloužil parádním závěrečným kolem za 62 ran (-8), ve kterém zahrál šest birdie a jeden eagle.

"V této sezóně jsem neměl moc kol bez bogey. Být schopen dát čtyři v řadě a zakončit to kolem za 62 je hodně výjimečné a úžasné," radoval se Poston.

Před play off FedEx Cupu, které začíná tento týden turnajem The Northern Trust, tak poskočil z 83. na 27. místo, čímž se mu otevřela cesta až do finálového turnaje Tour Championship pro nejlepších 30 hráčů sezóny.

Kromě toho si vítězstvím vydělal 1 116 000 dolarů a zajistil si členství na PGA Tour na následující dvě sezóny.

Svůj poslední turnaj jako hráč PGA Tour odehrál Alex Čejka, prošel prvním i druhým cutem, a tak si svou rozlučku vychutnal až do konce. Skončil na děleném 60. místě.

Další umístění v TOP 10, už čtvrté z posledních osmi turnajů, uhrál Slovák Rory Sabbatini. Na dělené šesté místo se dostal neskutečným posledním puttem na osmnáctce z 20 a půl metru.

Turnaj definitivně určil, kterých 125 hráčů postoupilo do letošního play off FedEx Cupu a zachovalo si tak svá hráčská privilegia i na příští sezónu, pokud je již nemají pojištěné jiným způsobem.

Na poslední chvíli došlo jen ke dvěma změnám na tzv. bublině. Vypadli z ní Robert Streb a Alex Noren, místo v play off FedEx Cupu naopak uhráli Patton Kizzire a Andrew Landry.

Finálové kolo Wyndham Championship můžete na Golf Channelu shlédnout v pondělí od 19:30, v průběhu úterka pak postupně poběží záznam všech čtyř kol (1. kolo v 1:00, 2. kolo v 5:00, 3. kolo v 8:00 a 4. kolo v 15:00). Tradiční highlighty z celého turnaje pro vás připravujeme na středu od 21:30.