První turnaj ze série World Golf Championship v tomto roce je tu. Společný podnik PGA Tour a European Tour se od 21. do 24. února uskuteční v Club de Golf Chapultepec v Mexiku, kde bude loňský titul obhajovat Phil Mickelson. Kromě něj se ve startovním poli objeví dalších 71 nejlepších hráčů světa. A to je dostatečně silný důvod, proč sledovat od čtvrtka do neděle Golf Channel.

Štítky:

V rámci PGA Tour je Mexico Championship druhou WGC akcí aktuální sezóny po čínském HSBC Championship. V Clubu de Golf Chapultepec se mexický šampionát koná potřetí v řadě, předtím byl tradičním hostitelem turnaje Doral na Floridě.

Historie hřiště v Naucalpanu se začala psát až v roce 1921. Proč až? Projekt ležel na stole Skotu Willie Smithovi, vítězi US Open z roku 1899, už dlouho předtím. Do budování ale zasáhla mexická revoluce, a tak se klub dočkal svého otevření až v roce 1921, postaral se o to Smithův bratr Alex.

Na hřišti posazeném 2 400 metrů nad mořem s parem 71 a délkou 6 704 metrů se letos představí mimořádně silní hráči. Z elitní desítky světového pořadí bude hrát hned devět z nich, chybět bude ale zrovna hráč číslo jedna Justin Rose. První start v Mexiku čeká třináctku žebříčku Tigera Woodse.

Phil Mickelson Twitter (Foto: Twitter)

Ten si už pochopitelně místní osmnáctijamkový kurz vyzkoušel. Díky vysoké vlhkosti a převýšení nebude nouze o dlouhé odpaly. Jaký rozdíl oproti minulému týdnu v Riviera Country Clubu při Genesis Open.

„Bude docela velkou výzvou zjistit, jak tu vlastně hrát a jak daleko budou míčky létat,“ řekl Woods na tiskové konferenci před turnajem. Odhadovaný let míče je oproti jiným turnajům o 10 až 15 procent delší. Kromě toho se ale hráči musí vyrovnat s tím, že v daleko hustším vzduchu nepůjde tak snadno tvarovat rány.

„Rány, které normálně tvaruji, tu jdou tvarovat velmi obtížně. To je jedna z věcí, které potřebuji vyřešit před prvním kolem,“ uvedl minulý týden patnáctý hráč na Genesis Open. Woods si trochu hrál s vybavením, ke své trojce dřevo přidal čtvrt stupně a v úterním cvičném kole testoval dvojku železo, kterou však pravděpodobně v turnaji nevytáhne.

V Mexiku se bude hrát o pořádný balík peněz. Celková dotace 10,25 milionů dolarů je zatím nejvyšší z celé sezóny, o víc se bude hrát jen na The Players a na majorech. Vítěz si odveze 1,745 milionu dolarů.

I proto se do Naucalpanu sjela skutečná golfová smetánka. Hrát bude Brooks Koepka, Dustin Johnson, Justin Thomas, Rory McIlroy, Bryson DeChambeau, Rickie Fowler, Jon Rahm, po dlouhé době se představí Francesco Molinari, jednička FedEx Cupu Matt Kuchar. Zkrátka kromě výše zmíněného Rose je v Mexiku kompletní špička, turnaj bude mít kvalitu majoru.

Turnaj si můžete vychutnat prostřednictvím přímých přenosů na stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme živě od 20:00, o víkendu už od 18:00.

Souběžně s turnajem v Mexiku se hraje i Puerto Rico Open. I tento podnik PGA Tour můžete sledovat na Golf Channelu, ve čtvrtek a pátek vysíláme živě od 16:30.