Sezóna PGA Tour pomalu směřuje ke svému vrcholu. Před Playoffs FedEx Cupu se uskuteční ještě tři turnaje, z nichž jsou dva na řadě v tomto týdnu. Vedle Barracuda Championship se hraje turnaj z kategorie WGC, který přitahuje o poznání větší pozornost než podnik v Nevadě. Diváky Golf Channelu bude zajímat, kdo se představí v Memphisu.

Štítky:

Turnaj WGC – FedEx St. Jude Invitational je posledním dílkem do skládačky turnajů World Golf Championship v letošní sezóně. Přesunul se ze hřiště Firestone, které hostilo WGC – Bridgestone Invitational naposledy loni, do TPC Southwind v Memphisu.

A na tomto místě se pro změnu konal podnik FedEx St. Jude Classic. Řadový turnaj tak dostal pro letošek nálepku jednoho z největších turnajů sezóny. Odpovídá tomu i dotace, která se vyšplhala přes 10 milionů dolarů (přesně 10 250 000 dolarů).

Vzhledem k tomu, že jde o akci na pozvánku, startuje omezené množství hráčů. Jde o vítěze turnajů a nejlepší padesátku světového pořadí. Ve startovním poli se tak objevuje 63 nejlepších hráčů z celého světa. Z velkých jmen chybí Tiger Woods, který oznámil po The Open, že si dá odpočinek před Playoffs, a také šampión z Royal Portrush Shane Lowry.

Technicky vzato jsou dva obhájci titulu. Justin Thomas loni vyhrál WGC – Bridgestone Invitational, Dustin Johnson zase triumfoval na turnaji FedEx St. Jude Classic. Oba dva se utkají o titul i v tomto týdnu, a to dokonce bok po boku. Spolu ve flightu nastoupí ve čtvrtek v 12:04 místního času (19:04 SELČ).

Kromě nich se představí další hvězdní hráči: Justin Rose, Tommy Fleetwood, Phil Mickelson, Adam Scott, Rory McIlroy, Jordan Spieth, Brooks Koepka a mnoho dalších.

Hraje se na hřišti TPC Southwind s délkou 6 618 metrů a parem 70. Po druhém kole není cut, všichni hráči absolvují všechna čtyři kola.

Diváci Golf Channelu se mohou těšit na parádní představení světové elity od čtvrtka do neděle. První dvě kola (čtvrtek a pátek) vysíláme od 20:00, víkendová kola od 18:00.