Po týmovém turnaji v New Orleans se mužská profesionální série PGA Tour vrací k zaběhnutým pořádkům a v Charlotte v Severní Karolíně se uskuteční čtyřkolový turnaj jednotlivců na rány. Turnaj Wells Fargo Championship je tradičně velmi silně obsazen, a proto se čeští a slovenští diváci mohou těšit na strhující podívanou. Golf Channel totiž vysílá celý turnaj v přímých přenosech.

Štítky:

Turnaj Wells Fargo Championship figuruje v kalendáři sice teprve šestnáctým rokem, ale velmi rychle získal prestiž. Původně se hrál pod názvem Wachovia Championship a Quail Hollow Championship. Titulární partner nedávno prodloužil smlouvu až do roku 2024.

Letošní dotace činí 7,9 milionu dolarů, přičemž vítěz se může těšit na 1,422 milionu.

Titul si ale bude muset tvrdě vybojovat v konkurenci hvězdných hráčů a na jednom z nejtěžších hřišť na PGA Tour. Předloni obsadilo v žebříčku nejtěžších hřišť první místo, loni bylo páté nejtěžší, když svou obtížností překonalo i Augustu, kde se hraje každoročně The Masters.

Hřiště měří 7 554 yardů a má par 71. Známé je také pro sérii tří extrémně náročných jamek v závěru, kterým se přezdívá Zelená míle. Jde o čtyřparovou jamku číslo 16 s délkou 504 yardů s jezerem po levé straně jamky, které z velké části obklopuje i green. Následně se hráči přesouvají na par 3 dlouhý 223 yardů a končí na čtyřparové osmnáctce s bunkerem napravo od fairwaye a potokem vlevo. Navíc se hraje do kopce, celkově jamka měří 494 yardů.

Quial Hollow hostilo turnaj Wells Fargo Championship v šestnácti případech ze sedmnácti. Pouze v roce 2017 se podnik přesunul do Willmingtonu, protože v témže roce se v Quail Hollow uskutečnil major PGA Championship.

S obtížnou osmnáctkou v Severní Karolíně si náramně rozumí Rory McIlroy. Nejenže dvakrát zvítězil (2010 a 2015), ale z deseti účastí skončil osmkrát v top 10. Navíc je jediným hráčem, který rok po vítězství skončil v následujícím roce mezi 25 nejlepšími hráči. Jinak se tu obhájcům příliš nedaří navázat na loňský úspěch.

McIlroy si v Quail Hollow připíše první start po Masters, kde se znovu marně pokoušel zkompletovat kariérní Grand Slam. Právě po prvním majoru sezóny si prohlédl videa švihu v Augustě a rozhodl se na něm zapracovat. Vítěz letošního The Players oslaví v sobotu třicáté narozeniny, teď touží získat třetí triumf na oblíbeném hřišti.

"Je to jedno z hřišť, které mi sedí. Dokážu tu hrát svoji hru," zdůrazňuje velkou výhodu v přesných ranách středními a dlouhý železy.

Titul přijel obhajovat Jason Day. Australan si loni připsal dvanácté vítězství na PGA Tour a už jen jedno vítězství mu chybí, aby vyrovnal svého krajana Adama Scotta, který má na kontě titulů třináct.

Loni dokráčel k trofeji po bezvadně zvládnutém finiši na Zelené míli. Day se stal teprve druhým hráčem historie turnaje, který zvládl zahrát všechna čtyři kola pod 70 ran. V roce 2011 se to povedlo Lucasovi Gloverovi.

Návrat po dvouleté odmlce hlásí Justin Rose. V roce 2016 obsadil třetí místo a rád by na toto úspěšné vystoupení navázal. Tradičním účastníkem turnaje je Phil Mickelson, z hvězdných hráčů dále nebudou chybět Justin Thomas, Rickie Fowler, Sergio García, Patrick Reed, Paul Casey.

Slovenští fanoušci se mohou těšit na Roryho Sabbatiniho. Golfista hrající od letošní sezóny pod slovenskou vlajkou v posledních dvou turnajích skončil pokaždé v top 10, navíc se mu v Quail Hollow v minulosti dařilo.

Turnaje se nezúčastní Tiger Woods. Letošní šampión Masters podle slov svého manažera Marka Steinberga není připraven hrát, ale spekulace o zranění vyloučil. "Je rozdíl být zraněný a být unavený. Prostě se necítí být připraven," dodal Steinberg.

Prestižní turnaj PGA Tour můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. První dvě kola ve čtvrtek a pátek vysíláme od 20:00, o víkendu pak od 19:00.