Stěhování z Maroka do Číny potkalo v tomto týdnu European Tour. Hráči nejvyšší evropské série se představí v Shenzenu předtím, než poprvé v sezóně zamíří do Evropy. Turnaje Volvo China Open, který letos slaví čtvrt století, se zúčastní i několik předních hráčů ET. V hledáčku domácích fandů bude Li Haotong, do Číny přicestoval i vítěz z minulého týdne Jorge Campillo. A zvučných jmen je ve startovní listině mnohem víc.

Štítky:

Skvělé vzpomínky má na Čínu Alexander Lévy. V dějišti letošního ročníku – Genzon Golf Clubu – vyhrál Francouz před pěti lety svůj první turnaj European Tour. Na titul navázal třetím místem o rok později a další dva roky se radoval znovu, když udolal v play-off Dylana Frittelliho.

Loňský ročník opanoval Švéd Alexander Björk. Na hřišti v Topwin Golf & Country Clubu ztrácel před finálovým kolem jednu ránu na lídra, ale v dramatické přetahované v průběhu finále strhnul vedení na svou stranu a připsal si premiérový titul.

Na domácí půdě se daří také Číňanům. První titul kariéry si v roce 2015 před zraky domácích fandů připsal Wu Ashun. O rok později potvrdil nadvládu čínských golfistů Li Haotong, který se rovněž premiérovým triumfem vyšvihl mezi světovou elitu.

Číňan později ukázal, že dokáže konkurovat i těm nejlepším, loni se stal prvním čínským hráčem, který vyhrál na European Tour třikrát.

"Hrát tenhle turnaj pro mě hodně znamená, i když mám dost nabitý kalendář turnaji v USA. Pro mě jako čínského hráče je důležité hrát domácí turnaj. Po Masters jsem si vzal volno a teď už jsem připravený," hlásí Li.

S titulem z Maroka do Číny přicestoval Jorge Campillo. Španěl před týdnem ukončil neuvěřitelně dlouhé čekání na titul. Prvního výrazného úspěchu se dočkal až na 229. pokus na European Tour. Vítězství bylo ale jen potvrzením Španělovy vynikající formy z posledních turnajů.

Hráči letošního ročníku se utkají v Genzon Golf Clubu. Hřiště hostilo Volvo China Open dosud jen jednou v roce 2014, nicméně patří do tzv. European Tour Destinations, sítě 32 špičkových hřišť po celém světě. Měří 6 534 metrů a má par 72.

Stejně jako na Masters a mnoha jiných turnajích si vítěz oblékne sako. Jen místo slavnějšího zeleného saka bude mít na sobě žluté sako.

Hraje se o celkovou dotaci 20 milionů čínských jüanů, což jsou v přepočtu necelé tři miliony dolarů.

O parádní golf v Shenzenu nebudou čeští i slovenští diváci ochuzeni. Golf Channel vysílá turnaj živě od čtvrtka do neděle. V přímých přenosech uvidí fanoušci první a druhé kolo od 8:30, o víkendu startujeme ještě o dvě hodiny dříve.