První vítězství na European Tour v kariéře si připsal ve Švédsku jihoafrický golfista Eric van Rooyen. Turnaj Scandinavian Invitational vyhrál díky birdie na poslední jamce o ránu před Angličanem Mattem Fitzpatrickem.

Štítky:

Když zahrál Fitzpatrick berdíky na obou posledních jamkách a van Rooyen naopak zaváhal a ztratil ránu na sedmnáctce, zdálo se, že by mohlo dojít na play-off. To ale Jihoafričan na osmnáctce odmítl.

I přes nervozitu se propracoval k nadějnému birdie puttu, který proměnil, posunul se na skóre -19 a mohl upustit putter a vítězoslavně zvednout ruce nad hlavu. Po třech druhých místech, z toho dvou v této sezoně, se dočkal prvního titulu na European Tour.

"Je to dobré, těžko se to popisuje. Na osmnáctce jsem byl velmi nervózní. Na sedmnáctce jsem byl přitom v pohodě, jen jsem ten putt dostatečně netrefil. Pak jsem se zeptal (kedíka) Alexe, jak si vedeme, a on mi řekl, že Matt zahrál dvě birdie," řekl po dohrání van Rooyen.

Ten tak věděl, že pokud se chce vyhnout play-off se zkušenějším soupeřem, musí na poslední jamce také zaskórovat. "Dnes jsem celý den dobře puttoval a potopit ten poslední míček a získat díky němu první vítězství bylo báječné."

Finálové kolo Scandinavian Invitational si s námi zopakujte v pondělí od 8:30, v úterý od půlnoci a od 13:30 a ve středu od 8:30. Půlhodinové highlighty naladíte ve středu ve 22:30.