Tradice. Tím se vyznačuje Valero Texas Open. Podnik ze série PGA Tour hraný od samého počátku v roce 1922 v jednom městě – San Antoniu v Texasu – je ale víc než jen o tradici. V banku je kromě turnajové odměny také poslední místo ve startovní listině pro Masters. To připadne vítězi turnaje v Texasu. Jako přípravu před první majorem sezóny si ho vybrala i řada hvězd.

Štítky:

Turnaj PGA Tour v San Antoniu se poprvé uskutečnil v roce 1922 tehdy pod názvem Texas Open, je šestým nejstarším golfovým turnajem na světě a třetím na PGA Tour.

Mezi vítěze se zapsaly takové legendy jako je Sam Snead, který opanoval turnaj dvakrát, třikrát zvítězil Arnold Palmer a v novodobější historii vyhrál rovněž třikrát Justin Leonard, dvakrát se z triumfu radoval Zach Johnson.

Tradiční zastávku PGA Tour už hostila řada hřišť. TPC San Antonio, které hostí turnaj od roku 2010, patřilo loni mezi jedno z dvanácti nejtěžších na celé PGA Tour. V resortu se nachází dvě osmnáctky, turnaj se hraje na AT&T Oaks Course designované Gregem Normanem.

Nechvalně se do historie hřiště i turnaje zapsal v roce 2011 Kevin Na, když na čtyřparové devítce doloval na několik pokusů míček z křoví, aby nakonec zapsal na jamce 16 ran.

O titul a celkovou dotaci 7,5 milionů dolarů se utká řada hráčů toužící ulovit poslední místo ve startovní listině The Masters. Dostat se ještě na poslední chvíli do optimální formy, to je zase výzva pro některé hvězdné hráče na startu v Texasu.

Většina hvězd týden před majorem odpočívá, nebo už se připravuje na hřišti pro turnaj z velké čtyřky. Najde se ale několik excelentních golfistů, kteří hrají týden před majorem. S oblibou to dělá Phil Mickelson a stejný přístup volí i Rickie Fowler.

Zatímco Mickelson tentokrát hrát nebude, Fowler nechybí. "Mám rád soutěžení před velkými akcemi. V minulosti jsem hrál Houston Open před Masters, obvykle hraji i Scottish Open před British Open, někdy i před U.S. Open a PGA Championship. Vidím výhodu v tom hrát týden před majorem," netají se rutinou osmý hráč světového pořadí.

Fowler bude bezpochyby patřit k favoritům na vítězství, ale zlepšenou formu bude chtít prodat i Jordan Spieth, který se na turnaj vrací po čtyřech letech. Tehdy obsadil druhé místo, ale mrzet ho to vůbec nemuselo, neboť o týden později si oblékl zelené sako na Masters. Možná ho právě dobrý výkon v Texasu může znovu vyburcovat k perfektnímu výkonu v Augustě.

Kdo si na poslední chvíli chce zajistit místo na prvním majoru sezóny je Graeme McDowell. Severoirský golfista sice před týden vyhrál Corales Puntacana Resort & Club Championship ze série PGA Tour, ale ten se pro kvalifikaci na Masters nezapočítává. Jedinou možností tak je vyhrát i Valero Texas Open.

Stejně jsou na tom i Luke Donald, Ernie Els, nebo třeba Jim Furyk, který ve světové jamkovce v Austinu předváděl parádní výkony a šokoval také druhým místem na The Players. O místo budou bojovat ale také Ryan Moore nebo Pádraig Harrington.

Jak boj o účast na Masters dopadne můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a v pátek vysíláme od 22:00, o víkendu vždy od 19:00.