Z pondělní kvalifikace se Kanaďan Corey Conners dopracoval na Valero Texas Open až k titulu, svému vůbec prvnímu na PGA Tour v kariéře. Kromě jistot pro nejbližší roky si také jako poslední hráč zajistil pozvánku na letošní Masters. Divoké období tak bude pokračovat.

Štítky:

Conners měl v aktuální sezoně na svém kontě jedno druhé a jedno třetí místo, ale také osm minutých cutů. Tentokrát to byl v jeho podání povedený turnaj, který přinesl hodně divoké rozuzlení.

Kanaďan před finálovým kolem ztrácel ránu na vedoucího Si Woo Kima, čtyřmi berdíky v úvodu finálového kola se ale dostal do vedení. Jenže pak zahrál čtyři birdie v řadě na jamkách šest až devět.

Zdálo se, že vstupenku na Masters si zajistí někdo jiný, jenže Conners na druhé devítce znovu exceloval, zahrál šest berdíků a se skóre -20 vyhrál o dvě rány. "Bylo to bláznivé! Ani vám nedokážu říci, jaký výsledek jsem zahrál na druhé devítce," usmíval se šťastný šampion.

Ten se stal teprve pátým hráčem od roku 1980, který si na PGA Tour došel pro titul z pondělní kvalifikace. Do té musel v sezoně už pošesté, na dlouhou dobu to ale bylo naposledy. Nyní mí v kapse kromě šeku na 1,35 milionu dolarů i plnou kartu na další tři roky.

Jak si pro ni došel, ale i další příběhy a úžasné rány z finálového kola si s námi můžete zopakovat v jeho reprízách. V pondělí od 8:00 a 21:00 a v úterý od půlnoci a od 14:00. Středeční hodinové highlighty poběží od 21:30.