Naprosto dominantní vítězství si na WGC-Mexico Championship připsal Dustin Johnson. Ten zvítězil se skóre -21 o pět ran před druhým Rorym McIlroyem a dokonce o deset před třemi hráči na děleném třetím místě. Tiger Woods skončil dělený desátý.

Pro Johnsona se jedná už o třetí vítězství na turnaji, který se před dvěma lety přestěhoval z floridského Doralu do Mexico City. Právě tehdy ho DJ vyhrál podruhé, předtím se radoval ještě v roce 2015, kdy se turnaj jmenoval Cadillac Championship.

Celkově se pro amerického ranaře jedná o šestý titul na akcích World Golf Championships, což ho řadí na druhé místo za Tigera Woodse s nejspíše nedostižnými s 18 tituly. Jenže DJ, na rozdíl od Tigera a všech ostatních hráčů, už vyhrál jako jediný všechny čtyři turnaje.

K poslednímu triumfu si došel poklidnou, takřka bezchybnou hrou. Během celého turnaje si připsal jediné bogey ve finálovém kole, ve třetím pak zahrál jednoho dabláče. Jinak zapisoval pouze pary a pak samozřejmě spoustu birdie a jeden eagle.

Vítězstvím si pak pojistil, že i v další sezoně na PGA Tour si připíše minimálně jedno vítězství. Na svém kontě jich má už dvacet, když se radoval ve všech 12 sezonách od svého přestupu k profíkům v roce 2008.

"Jsem za to na sebe pyšný. Je to velká věc. Tady je těžké vůbec vyhrát, a zvítězit každý rok, co jsem na okruhu... Kvůli tomu tvrdě dřu, chtěl jsem to dokázat." nezastíral DJ potěšení z toho, že se mu na nejprestižnějším golfovém okruhu na světě dlouhodobě daří.

A podle vlastních slov nemá 34letý Američan v plánu polevovat: "Chci to (sérii) držet, jak nejdéle to půjde. Je za tím ale spousta tvrdé práce, která se nyní vyplácí."

Špatný turnaj neprožil v Chapultepec Golf Clubu ani Tiger Woods, který se skóre -8 obsadil dělenou desátou příčku. Nejen jeho výkon z finálového kola si s námi připomeňte v pondělí od 7:00 a pak také od 21:00 v rámci toho nejlepšího z víkendu.

V úterý poběží repríza finálového kola od 13:30 a ve středu od pravé půlnoci. Tradiční hodinové highlighty vysíláme ve středu ve 22:30.