Dlouhých osm let musel na European Tour čekat na své první vítězství španělský golfista Jorge Campillo. Dočkal se na turnaji Trophee Hassan II., který vyhrál se skóre -9 o dvě rány před trojicí hráčů na děleném druhém místě.

Štítky:

Campillo v neděli překonal jak špatný úvod, když zahrál dvě bogey na úvodních třech jamkách, tak dramatický závěr. Díky dvěma birdie na závěrečných třech jamkách si vypracoval rozhodující náskok.

Na děleném druhém místě skončili Američané Julian Suri a Sean Crocker společně s Jihoafričanem Erikem van Rooyenem. O další dvě rány zpět dohrál na pátém místě další Američan David Lipsky.

"Byla to dlouhá cesta. Jsem za to rád, ale trvalo to trochu déle. Až příliš hodin práce od chvíle, kdy jsem byl kluk, po dnešek. Jsem ale pyšný na to, že jsem vítězem na European Tour," řekl Campillo, který vyhrál ve svém 229. startu na okruhu.

Ve svých 32 letech konečně dokázal, proč byl jako amatér velkým šampionem: "Miluji tuto hru, miluji soupeření. Většina lidí by možná řekla, že nejsem šampion, ale já jako amatér byl. Byla to jen otázka času a myslím, že jsem to dnes dokázal."

Reprízu finálového kola sledujte v pondělí od 3:00 a od 13:30 a v úterý od půlnoci a od 8:30. Půlhodinové highlighty jsou na programu ve středu ve 22:30.