Svůj první turnaj na European Tour vyhrál v Keni o ránu dvaadvacetiletý Ital Guido Migliozzi. Jeho triumf na Magical Kenya Open je o to překvapivější, že v této sezóně jako nováček prošel dosud pouze dvakrát cutem a jeho nejlepším výsledkem bylo prosincové dělené 56. místo na Alfred Dunhill Championship.

Štítky:

Migliozzi ale odehrál především druhou polovinu turnaje jako zkušený mazák, kterým není. Ve svých 14 dosavadních odehraných turnajích na European Tour nedosáhl výraznějšího výsledku. Z 34 turnajů na European Tour i Challenge Tour dohromady prošel jen sedmkrát cutem.

V sobotu ale zahrál 64 ran a dostal se do vedení společně s dalším nováčkem Adrim Arnausem, kterému se v jeho první sezóně na European Tour dosud vedlo mnohem lépe. V neděli si to pak v posledním flightu spolu rozdali o vítězství.

O to s nimi bojovali ještě Jihoafričané Louis De Jager a Justin Harding, který vyhrál minulý týden v Kataru. Ve vedení se ve finálovém kole objevili na chvíli také Ind Gaganjeet Bhullar a Fin Kalle Samooja.

Po birdie na 12 jamce se ale ujal vedení loňský úspěšný absolvent Q-School Migliozzi a už ho do konce nepustil. Se skóre -16 vyhrál s nejtěsnějším náskokem před Arnausem, De Jagerem a Hardingem.

„Užívám si tenhle moment. Miluju hrát pod tlakem před tolika diváky a před televizními kamerami. Je to jako droga,“ radoval se Migliozzi ze svého prvního vítězství na European Tour, které mu vyneslo 183 330 eur.

O více než 100 000 méně bral za dělené druhé místo De Jager, rovněž nováček, který smolně propásl velkou možnost utkat se o vítězství v play off. Na osmnáctce se mu svezl po hraně jamky putt do birdie, kterým by vyrovnal Italovo vítězné skóre.