European Tour se nadechuje k mohutnému závěru sezóny. Ve čtvrtek začíná v Turecku první ze tří finálových podniků Rolex Series. Sedmdesátka hráčů si to rozdá o titul na hřišti The Montgomerie Maxx Royal, kam se nejlepší evropský golf vrací po čtyřech letech.

Štítky:

Evropská série přivezla do tureckého Beleku řadu hvězdných jmen. Tou největší je bezesporu Justin Rose, který bude usilovat o třetí triumf na turecké půdě v řadě. Loni i předloni ovšem zvítězil vždy po velkém boji na sousedním hřišti Carya.

Rosovy výkony natolik zaujaly tureckého ministra zahraničních věcí Mevlüta Çavasoglua, že před dvěma lety Rosovi udělil medaili za vynikající služby v oblasti tureckého sportu.

Pokud by se Angličanovi podařilo zvítězit, stal by prvním hráčem po Colinu Montgomeriem, jenž vyhrál jeden turnaj European Tour třikrát v řadě. Legendárnímu Skotovi se to povedlo v roce 2000 na BMW PGA Championship.

Rose by se zároveň díky tureckému hattricku stal teprve čtvrtým hráčem historie European Tour se třemi tituly v řadě z jednoho turnaje. Předpoklady k tomu má velké. Vždyť je součástí elitní skupiny pěti hráčů, která vyhrála více než jeden turnaj Rolex Series. Velké turnaje Rose zkrátka vyhrávat umí.

To samé by se ale dalo říct o Berndu Wiesbergerovi. Čtyřiatřicetiletý Rakušan letos vyhrál hned dva turnaje Rolex Series - Aberdeen Standard Investments Scottish Open a nedávné Italian Open. A právě zisky titulů z těchto akcí katapultovali Wiesbergera do čela pořadí Race to Dubai.

Z top 5 průběžného sezónního pořadí se Turkish Airlines Open zúčastní ještě vítěz The Open Championship Shane Lowry. Druhý Jon Rahm, čtvrtý Matt Fitzpatrick ani pátý Rory McIlroy v Turecku hrát nebudou.

Kromě již zmíněných Rose, Lowryho a Wiesbergera se mohou fanoušci těšit na pravidelného účastníka evropských akcí ze Spojených států Patricka Reeda. Ve hře bude i Francesco Molinari, Lee Westwood nebo Thomas Pieters.

Sedmý ročník Turkish Airlines Open se po čtyřech letech opět uskuteční v The Montgomerie Maxx Royal, kde se konaly první tři ročníky. Pak se European Tour na tři roky přestěhovala do jen o pár kilometrů vzdáleného Carya Golf.

Hřiště má par 72 a měří 6 523 metrů.

Sledujte akci s dotací 7 milionů dolarů a 9 tisíci bodů do Race to Dubai v přímých přenosech na Golf Channel. První tři kola (čtvrtek, pátek, sobota) vysíláme od 10:00, finálové kolo v neděli je na programu od 9:30.