Měsíc utekl od vítězství Stephena Gallachera v Indii. Za tu dobu se neuskutečnil jediný turnaj European Tour, když vynecháme Masters, které je dominantou PGA Tour. De facto až nyní se rozjíždí evropská sezóna na plné obrátky. A začíná se v Maroku turnajem Trophee Hassan II. Svůj turnaj ve stejném resortu absolvují ženy Ladies European Tour. Nenechte si ujít dění z Rabatu v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

Přestože pevnou součástí European Tour je podnik Trophee Hassan II teprve devátým rokem, v Maroku má už dlouho tradici.

Dokonce neexistuje jiná sportovní událost, která by měla kořeny zapuštěné tak hluboko v historii jako je má Trophee Hasssan II. První ročník se totiž uskutečnil už v roce 1971. Nejprve ho hráli spíše hráči druhého sledu, ale postupem času si cestu do Rabatu, v jehož těsné blízkosti se turnaj pořádá, našla i golfová smetánka.

Devět major šampionů tu slavilo vítězství. Mezi nimi například Vijay Singh, Ernie Els, Pádraig Harrington, nebo David Toms.

Také letos přicestovaly do Rabatu evropské stálice. Ve startovní listině je osm bývalých šampiónů turnaje včetně loňského vítěze Alexandra Lévyho, který loni uspěl až v play-off, v němž porazil Alvára Quirose, a získal tak pátý titul na European Tour.

"Zvednout trofej nad hlavu pro mě bylo velkou satisfakcí. Po změnách na hřišti to byla loni fakt výzva. Alvaro ve finálovém kole ztratil ránu na dvojce, já se dostal do vedení a pak už jsem se za sebou neohlížel," řekl Francouz, který nuceně odstoupil kvůli zranění z Oman Open a od té doby nehrál.

Na letošní návrat na místo činu je pochopitelně natěšený. "Lidé mě tu vzali za svého. Už se těším zpět do Rabatu, až si před nimi zase zahraju," vyhlíží start Lévy.

Hostitelm turnaje je princ Moulay Rachid, nástupce na trůn po Hassanu II., který vládl Maroku v letech 1929 – 1999. Popáté v řadě a celkově pošesté se hraje na hřišti Royal Golf Dar Es Salam, konkrétně na Red Course s parem 73 a délkou 6 980 metrů.

Zatímco muži budou od čtvrtka 25. do neděle 28. dubna bojovat na Red Course, ženy LET si to rozdají na Blue Course. Právě tam se uskuteční podnik Ladies European Tour, který loni vyhrála Jenny Haglundová. Švédka v play-off porazila Kláru Spilkovou, která sahala po senzační obhajobě premiérového triumfu na LET z předloňska.

Dotace mužského turnaje je 2,5 milionu dolarů.

Napínavé okamžiky sledujte v přímých přenosech na Golf Channel. První a druhé kolo ve čtvrtek a pátek je na programu ve dvou blocích vždy od 12:30 a od 16:30. Sobotní kolo začne ve 14:00 a finále v neděli je na programu od 13:30.