Velmi populární technologická inovace golfových přenosů Toptracer bude od Waste Management Phoenix Open k využití na všech jamkách PGA Tour. Platí to alespoň pro přenosy stanice NBC Golf Channel, která uzavřela s Topgolf Entertainment exkluzivní víceletou dohodu.

Štítky:

Ta rozšiřuje spolupráci na všechny jamky všech vysílaných turnajů. Dosud byla tato technologie využívána jen na vybraných jamkách, kde detailně zobrazovala drivy jednotlivých hráčů.

Jedná se o populární barevnou linku, nejčastěji modrou nebo červenou, která v reálném čase vypisuje trajektorii letu míče, aby i televizní divák měl možnost vidět, kam míček zrovna letí.

Právě frustrace z tohoto faktu donutila v roce 2006 Švéda Daniela Forsgrena k vyvinutí technologie Protracer, kterou o deset let později odkoupila společnost Top Golf a přejmenovala ji na Toptracer.

Ten nezobrazuje pouze dráhu letu míčku, ale v reálném čase vypisuje na televizní obrazovku údaje jako rychlost míčku, maximální výšku odpalu, jeho odchylku a také samozřejmě délku letu míčku ve vzduchu (tzv. carry).

"Diváci chtějí více informací, protože nám říkají, že to zlepšuje televizní přenos. Tím, že budeme mít možnost využívat Toptracer na všech 18 jamkách, dokážeme lépe nabízet příběh celého turnaje," nechal se slyšet Tommy Roy, režisér golfových přenosů na NBC.

Toptracer navíc umí sledovat nejen drivy, ale také rány z fairwaye. To mu umožňují dvě speciální kamery, které se dají dát kamkoliv na hřišti. Celosvětově byla tato technologie využita v loňském roce na 161 turnajích.

"Technologie se v posledních letech hodně vyvinula, my se ale pokoušíme pomoci co nejvíce lidem si užít hru. Umožňuje nám to nabídnout obyčejným hráčům pohled na to, co se děje u různých typů ran," říká Ben Sharpe, šéf Toptraceru.

Vedle turnajů PGA Tour nabídne Golf Channel Toptracer ve vysílání také během červnového KPMG Women's PGA Championship a květnového Senior PGA Championship. Zároveň je také umístěn na driving range jako součást vysílání "Live from" v rámci největších turnajů sezony.