Rok si musel Rory McIlroy počkat na svůj další turnajový titul, ale stálo to za to. Na letošním The Players se mu konečně podařilo protrhnout smůlu finálových kol z posledních měsíců a došel si pro své 15. vítězství na PGA Tour v kariéře, ale teprve druhé za posledních 30 měsíců.

Štítky:

McIlroy se na špici leaderboardu držel od prvního kola. Před tím finálovým byl na děleném druhém místě se ztrátou jedné rány na vedoucího Jona Rahma. Úvod nedělního programu se mu ale nevydařil.

Kvůli double bogey na čtvrté jamce byl ještě po osmi jamkách na plus dvou a zdálo se, že si nechá protéct mezi prsty další šanci na triumf. Na druhé devítce to byl ale on, kdo zářil a kráčel si pro vítězství.

Díky pěti birdie na posledních deseti jamkách došel finálové kolo za 68 ran (-4) a se skóre -16 skončil o ránu před druhým Jimem Furykem. Na děleném třetím místě skončili Eddie Pepperell a Jhonattan Vegas.

"Absolutně jsem chtěl dnes vyhrát, ale byl to vlastně jen další den, další krok na mé cestě. Vyhrál jsem velký turnaj, jsem na to pyšný a hrdý. Ale je to jen další krok správným směrem," řekl s trofejí v ruce McIlroy, který na úvodních pěti turnajích tohoto roku neskončil hůře než dělený šestý.

Tentokrát už se svého vytouženého vítězství dočkal a jen sedm týdnů před oslavou 30. narozenin věří, že vstupuje do druhé fáze své kariéry.

A už za čtyři týdny je tu slavné Masters, kde se pokusí znovu uzavřít svůj kariérní Grand Slam.

Nyní si ale ještě připomínejme letošní The Players. Záznam finálového kola vysíláme v pondělí od 8:00 a večer od 21:00 v rámci toho nejlepšího z víkendu.

V úterý vám pětihodinovou reprízu nabídneme od 13:30 a ve středu od půlnoci. Středeční večer pak bude mimo jiné patřit hodinovým highlightům (21:30).