Golfová sezóna uhání rychlým tempem, jeden významný turnaj střídá druhý. Tento týden je na řadě turnaj Jacka Nicklause, o který diváci Golf Channelu pochopitelně nepřijdou. Pozvánku na The Memorial Tournament každoročně přijímají největší hvězdy světového golfu. Letos přislíbil účast Tiger Woods, po šesti týdnech se vrací Justin Thomas. To je ale samozřejmě jen krátký výčet hvězdných hráčů, na které se od čtvrtka do neděle můžete těšit.

Tiger Woods se vrací do hry po ne příliš povedeném vystoupení na PGA Championship, kde o ránu neprošel cutem. V Muirfield Village bude ale útočit na rekordní šesté vítězství.

Třiačtyřicetiletý Američan má několik míst ve Spojených státech amerických, kam se rád vrací a kde bývá úspěšný. Muirfield Village Golf Club je jedním z nich. Jako jediný tu dokázal obhájit titul, což se mu povedlo hned dvakrát za sebou – vyhrál totiž třikrát v řadě v letech 1999 – 2001.

Loni skončil na solidním třiadvacátém místě. Před čtyřmi lety si tu ale vypil kalich hořkosti do dna, když ve třetím kole zahrál vůbec nejhorší výsledek kariéry v jednom kole. Po žalostném výkonu zapisoval 85 ran.

To bylo ale období, kdy se Woodsovi herně vůbec nedařilo a stále se vzpamatovával z operace zad i pochroumaného zápěstí. Nyní je Tiger Woods zdravý, navíc má v šatníku zelené sako z letošního Masters. I proto patří na turnaji Jacka Nicklause k favoritům na vítězství, navzdory zklamání z PGA Championship.

Justin Thomas nastoupí k prvnímu turnaji po Masters. V šestitýdenní pauze doléčoval zraněné zápěstí. Osmnáctý start si na populárním hřišti připíše Phil Mickelson, první triumf bude na domácím hřišti vyhlížet Jason Day.

O druhé vítězství v tomto kalendářním roce bude usilovat Rory McIlroy. Severní Ir má i nadále fantastickou formu, z deseti absolvovaných turnajů skončil devětkrát v TOP 10 včetně titulu z The Players.

Chybět nebude ani lídr pořadí FedEx Cupu Matt Kuchar, trojka Xander Schauffele, i světová trojka Justin Rose. Kromě nich se představí i Jovan Rebula, synovec Ernieho Else, který vyhrál British Amateur a brzy si zahraje i U.S. Open a The Open.

Obhájcem loňského titulu je Bryson DeChambeau. Pětadvacetiletý Američan právě před rokem v Muirfieldu odšpuntoval skvostnou druhou polovinu sezóny, v níž získal ještě další tři trofeje.

Drama u Jacka Nicklause dostalo nečekanou zápletku v samotném závěru turnaje. DeChambeau už kráčel za vítězstvím, jenže na poslední jamce zahrál tři putty a dal šanci soupeřům v play-off. Z rozehrávky vypadl po první jamce nejprve Kyle Stanley, posledního protivníka, Byeong Hun Ana, udolal DeChambeau berdíkem na druhé jamce play-off.

Nelítostný boj na prestižním turnaji začíná ve čtvrtek 30. května na hřišti Muirfield Village Golf Club s parem 72 a délkou 6 759 metrů. Slavné hřiště bylo otevřeno v roce 1974, druhý ročník turnaje vyhrál Jack Nicklaus. Na hřišti se také konaly tři významné týmové soutěže – Ryder Cup v roce 1987, Solheim Cup v roce 1998 a Presidents Cup se tu uskutečnil před šesti lety.

Po Woodsovi je nejúspěšnějším hráčem na tomto hřišti Kenny Perry s třemi turnajovými tituly, následuje Hale Irwin, Greg Norman a Tom Watson s dvěma tituly.

Nenechte si ujít hvězdami nabitý turnaj. Golf Channel vysílá přímé přenosy ze všech čtyř kol. Ve čtvrtek a pátek od 20:30, o víkendu vždy od 18:30. Kromě toho si sledování můžete zpestřit dámským majorem U.S. Women´s Open, který vysíláme každý hrací den živě jednu hodinu.

A na které flighty se můžete těšit na Memorialu? Spolu vyrazí na hřiště Woods s DeChambeauem a Rosem, v další skupině na sebe narazí Mickelson s Kucharem a Fowlerem. Nesmírně zajímavý bude i souboj Spietha, McIlroye a Thomase, nebo Scotta, Matsuyamy a Daye.