Vítězem prestižního turnaje BMW PGA Championship ve Wentworthu se stal Danny Willett. Šampión Masters z roku 2016 v dramatickém finále přetlačil Jona Rahma a získal už druhý titul z akcí Rolex Series.

Štítky:

Willett přitom ještě loni na stejném turnaji neprošel cutem a v té době vrcholilo jeho obrovské trápení herní i zdravotní. Dokonce natolik, že světovým žebříčkem zahučel až do páté stovky pořadí.

Dva roky po senzačním vítězství na Masters poznával, jak hořký dokáže golf být. Jenže už před startem D+D REAL Czech Masters, české akce European Tour, prohlašoval, že se konečně vše obrací k lepšímu.

A měl pravdu.

Vyrovnaným výkonům z roku 2016 se pozvolna blížil ke konci minulého roku. Vyhrál závěrečný turnaj European Tour v Dubaji a solidně si počínal i ve druhé polovině letošní sezóny, když se mimo jiné prezentoval šestým místem na The Open.

Sladkou třešničku si dopřál doma v Anglii ve Wentworthu, kde na turnaji Rolex Series před obrovskou diváckou kulisou přehrál ve finále španělského bijce Jona Rahma.

V typickém podzimním počasí, kdy hráče v neděli trápil déšť, se velmi brzy dostal díky dvěma berdíkům na dvojce a trojce do vedení o dvě rány.

Hubený náskok pak držel i přes občasné chyby po celou dobu závěrečného kola. Chybám se totiž nevyvaroval ani Rahm. Španěl se dostal na dostřel na jedenáctce a znovu na třináctce, jenže chyboval na čtrnáctce a Willett byl nadále napřed o dvě rány.

Po berdících na závěrečných pětiparech navíc svůj náskok ještě zvětšil a po doklepnutí na osmnáctce mohl začít slavit.

"Lepší už to být nemůže," zářil štěstím Angličan, který se znovu vrací mezi elitu. Ve světovém žebříčku se znovu dostane mezi nejlepších 50 hráčů na světě.

"Dnes jsem bojoval víc sám se sebou než s kýmkoliv jiným," přibližoval nervy v závěrečném kole a popisoval, jak náročné bylo přistoupit k dramatickým změnám, kterého měly vrátit zpět mezi nejlepší.

"Strašně jsem se chtěl vrátit. Byl jsem ochoten změnit cokoliv, i když to bylo docela těžké rozhodování. Je těžké skočit hlavou do něčeho, o čem nejste přesvědčení, že bude fungovat," odhaluje Willett.

"Šel jsem do toho a naštěstí měl kolem sebe ty správné lidi," hodnotí s odstupem času.

Litovat špatného úvodního kola mohl Rory McIlroy. Po 76 ranách na úvod totiž v dalších kolech předváděl velmi dobrý golf a nakonec se dotáhl do top 10.

Velmi dobré vystoupení za sebou mají i Američané Patrick Reed a Billy Horschel, kteří obsadili shodně čtvrté místo se skóre -15. Osmé místo odváží Justin Rose, jedenácté šampión The Open Paul Lawry, Angličan Paul Casey a norská hvězda Viktor Hovland.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.