Klára Spilková letos konečně prolomila na LPGA hranici cutu. Povedlo se jí to v pátém turnaji její nováčkovské sezóny. Skvělým závěrečným kolem za 69 ran pak na Lotte Championship na Havaji s celkovým skóre -3 obsadila konečné 32. místo.

Česká jednička vstoupila do turnaje svým prvním kolem pod par v sezóně, když ve středu zahrála 70 ran. Ve druhém kole byla jen o ránu horší, a tak si zajistila poprvé v sezóně další dvě kola. Cutem prošla s pohodlným náskokem čtyř ran na děleném 39. místě.

Následující den zahrála 75 a přišla o tři rány pod par, které si v prvních dvou kolech uhrála. Ve finálovém kole si je však vzala zpět, když zahrála své nejlepší kolo sezóny, které ji posunulo jednu ránu za TOP 30. V sobotu zahrály nižší skóre pouze čtyři hráčky.

Spilková tak zabrala v pravý čas, protože se blíží přenasazení do priority listu pro přihlašování na turnaje. S nulou na kontě by měla problém dostat se do některých podniků.

Nyní se ale objevila na 120. místě pořadí Race tu CME Globe, když si v Ko Olina Golf Clubu na ostrově Oahu uhrála 1972 bodů a vydělala si 12 443 dolarů (284 tisíc korun). Především se ale ujistila, že na elitní světový okruh patří.

Nezdarem na závěrečné osmnáctce končila turnaj Nelly Kordová, která vedla po prvním i po třetím kole. Na poslední jamce už neměla šanci na vítězství, ale byla s náskokem jedné rány aspoň na druhém místě. Jenže zahrála dvakrát do vody a zapsala quadruple bogey.

Z druhého místa se propadla na osmé a vydělala si tak v přepočtu o tři miliony korun méně. Udržela aspoň průběžné druhé místo v Race to CME Global. Po dohrání však byla hodně naštvaná, že zahodila svůj míček.

"Opravdu špatné. Byl to i tak těžký den, ale skončila jsem ho mizerně. Jsem z toho hodně zklamaná. Bylo to nešťastné finálové kolo, ale už s tím nemůžu nic dělat," pravila zklamaně. Jen malou útěchou jí bylo, že už pošesté ze svých letošních sedmi startů skončila v TOP 10.

Loňské vítězství na turnaji obhájila její spoluhráčka z juniorských let Brooke Hendersonová. Jednadvacetiletá Kanaďanka vyhrála už svůj osmý turnaj v kariéře. S konečným skóre -16 trumfovala o čtyři rány. Spilková tak na ni ztratila 13 ran. Na druhé místo však jen devět.

Finálové kolo Lotte Championship vysíláme v záznamu v pondělí od 13:00, v úterý od 9:00 a ve středu v 0:30.