Potřetí v řadě si Klára Spilková zahrála na LPGA i o víkendu. Na turnaji LPGA MEDIHEAL Championship to navíc měla rozehrané na nejlepší umístění v kariéře, finálové kolo se jí však nepovedlo a dohrála až v šesté desítce konečného pořadí.

Spilková poté, co na úvodních čtyřech turnajích nováčkovské sezony neprošla cutem, si v posledních třech týdnech pořádně vylepšila jak náladu, tak své postavení v celosezónním pořadí.

Nejprve skončila dělená 32. na Havaji, pak na děleném 48. místě v Kalifornii a na stejném místě si nyní připsala dělenou 55. pozici, když se však před finálovou rundou držela v TOP 20.

V neděli se jí ale na hřišti Lake Merced Golf Clubu nedařilo. Hned na první jamce zahrála bogey, které posbírala na úvodní devítce tři a další tři si připsala v druhé polovině kola.

Až na závěrečné osmnáctce zaznamenala jediné birdie dne, což znamenalo 77 ran (+5) za kolo a celkově pokles na výsledek +5 a dělené 55. místo. Z vítězství v play-off se radovala Korejka Sei Young Kim.

Záznam finálového kola LPGA Mediheal Championship sledujte v pondělí od 18:00, v úterý od 13:30 a ve středu od 7:30. Hráčky na LPGA čeká dvoutýdenní pauza, další akcí bude Pure Silk Championship koncem května.