Druhá havajská zastávka na PGA Tour bude historickou událostí pro slovenský golf. Díky Rorymu Sabbatinimu totiž bude na nejslavnějším okruhu světa vlát vůbec poprvé v historii slovenská vlajka. K hlavním favoritům ve Waialae Country Clubu ale patří jiní hráči.

Štítky:

Sabbatini, který se před čtyřmi lety oženil se Slovenkou Martinou Štofánikovou, přijal slovenské občanství koncem minulého roku a turnaj na Havaji tak pro něho bude vůbec prvním, na kterém bude u jeho jména v leaderboardu PGA Tour vlát slovenská vlajka.

Do prvního kola vstoupí ve čtvrtek v 8:20 místního času (19:20 SEČ), ve druhém kole pak vyrazí na hřiště v rámci odpoledních flightů v jednu hodinu odpoledne, tedy přesně o půlnoci SEČ.

Bude tak mít šanci se dostat do přímého přenosu, který z každého kola začíná u nás na Golf Channelu v jednu hodinu po půlnoci. Hlavními taháky nejen pro diváky na místě, ale i pro televizní kamery však budou jiní.

Mluvíme především o Justinu Thomasovi, který už ve Waialae CC vyhrál před dvěma roky s rekordním skóre 253 ran (-27). Titul bude obhajovat Patton Kizzire a hodně se čeká také od v posledních týdnech skvěle hrajících Garyho Woodlanda a Marca Leishmana.

Hrátky s novými pravidly se pak i na druhém havajském turnaji sezony dají očekávat od "vědce" Brysona DeChambeau, který už na Turnaji šampionů prokázal, že puttovat s vlajkou v jamce se může vyplácet.

Velkou neznámou je pak Jordan Spieth, který za sebou má nejhorší sezonu ve své profesionální kariéře.

Letos by se tak chtěl opět vrátit na golfové výsluní. Pokud by zavzpomínal na roku 2017, kdy skončil na Sony Open třetí, mohl by to pro něho být dobrý signál směrem k blízké budoucnosti.

Jak se bude dařit nejen jemu, ale i dalším hvězdám a samozřejmě i Slováku Rorymu Sabbatinimu můžete sledovat exkluzivně na Golf Channelu.

Přímé přenosy všech čtyř kol startují v jednu hodinu v noci, začínáme v noci na pátek.