Skvěle obsazený turnaj Alfred Dunhill Links Championship vyhrál letošní nováček European Tour Victor Perez. 27letý Francouz se tak raduje ze svého prvního vítězství v nejvyšší evropské sérii, a to v turnaji, kde startovali tři hráči z TOP 5 světového žebříčku a mnoho dalších světových hvězd.

Štítky:

Bitvu o vítězství spolu ale svedli Perez a Matthew Southgate, kteří šli do závěrečného kola na Old Course v St. Andrews se skóre -20 z děleného prvního místa. Rozhodla druhá devítka a Southgateovo bogey na 17. jamce. Angličan zahrál poslední kolo za -1, zatímco Francouz za -2.

"Matt hrál opravdu dobře. Čekal jsem, že se do našeho souboje někdo připojí, ale naštěstí už to bylo na druhé devítce jen mezi námi," komentoval Perez cestu za svým prvním triumfem na European Tour.

"Není nic lepšího než vítězství. Vyhrát na této úrovni je složité, ale získáte z toho pak spoustu sebevědomí. A jsem hodně potěšený tím, že se mi to povedlo už první rok," dodal nový šampion skotského linksového mistrovství, které se kromě St. Andrews hrálo také v Carnoustie a Kingbarns.

V doprovodném Pro-Amu zvítězil tým Tommyho Fleetwooda, který měl po čtyřech kolech stejné skóre jako tým Roryho McIlroye, který hrál se svým otcem Gerrym, ale Fleetwood skončil v hlavním turnaji výše než McIlroy a to bylo kritérium rozhodující v případě rovnosti.

Světová dvojka McIlroy skončil na děleném 26. místě, stejně jako vítěz předchozího turnaje ve Wentworthu Danny Willett, či evropský rydercupový kapitán Padraig Harrington. Fleetwood byl dělený pátý jako jeden ze šesti Angličanů v TOP 5.