Aktuálně nejlepší hráč světa zahajuje novou sezónu. Brooks Koepka bude největší hvězdou turnaje Shriners Hospitals for Children Open, který uvidí diváci od čtvrtka v přímých přenosech na Golf Channel. Hrát bude i Phil Mickelson, Adam Scott a několik dalších velkých golfových jmen.

Koepka, trojnásobný vítěz z loňské sezóny, otevře účet nového ročníku v prvním říjnovém týdnu v Las Vegas. Právě tady zahájí svou přípravu na prosincový Presidents Cup.

Na TPC Summerlin měla světová jednička v posledních čtyřech startech poněkud nevyrovnanou bilanci. Dvakrát Koepka neprošel cutem, dvakrát se umístil v top 5, z toho jednou skončil těsně pod nejvyšším stupínkem.

Společnost mu v prvních kolech bude dělat letošní vítěz US Open Gary Woodland a Adam Scott, který si turnaj zahraje vůbec poprvé v kariéře navzdory tomu, že poblíž hřiště strávil studentské roky na univerzitě v Nevadě.

Poprvé od roku 2005 se v Las Vegas představí na turnaji Shriners Hospitals for Children Open Phil Mickelson, debut v nové sezóně pak čeká Matthew Wolffa, jemuž se podařilo zvítězit při jeho teprve čtvrtém startu na PGA Tour, když ovládl 3M Open.

Z evropské štace se vrací Tony Finau, další turnaj čeká vítěze z posledních týdnů, Jihoameričany Joaquina Niemanna a Sebastiana Muňoze. Obhajovat titul přijel Bryson DeChambeau. O parádní golf tak opět nebude nouze.

Vítěz si z města hazardu odveze 1,26 milionu dolarů z celkové dotace 7 milionů dolarů.

Hrát se bude na hřišti TPC Summerlin, které hostí turnaj už od roku 1992. Má par 71 a měří 6 634 metrů.

Sledujte přímé přenosy na Golf Channel od čtvrtka do neděle. První dvě kola vysíláme od 22:00, víkendová pak o hodinku později.