Prvním turnajem nového kalendářního roku na PGA Tour nemůže být nic jiného než tradiční dostaveníčko šampionů uplynulých dvanácti měsíců na Havaji. Toho se letos vůbec poprvé v kariéře zúčastní Rory McIlroy, chybět naopak bude vítěz z East Lake Tiger Woods.

Štítky:

McIlroy měl samozřejmě právo startovat na turnaji už mnohokrát, celkem šestkrát, ale vždy se rozhodl vstoupit do nového golfového roku o něco později než v prvním týdnu v Kapalue.

Letos se ale má v plánu více zaměřit na PGA Tour, a i to možná hrálo roli ve změně jeho plánů.

Rodák ze severoirského Holywoodu se tak řadí mezi devět nováčků na turnaji, kvůli větší absenci zkušeností a nepřesvědčivým výkonům v loňském roce ale rozhodně nepatří mezi favority z redukovaného startovního pole, které nabízí "jen" 34 jmen.

Titul obhajuje Dustin Johnson, který naopak mezi hlavní aspiranty na svůj další titul na ostrově Maui patří. Vyhrál zde už dvakrát z osmi startů, v posledních šesti navíc vždy skončil v elitní desítce.

Jeho největšími soupeři by měli papírově být Australané Marc Leishman a Jason Day, Španěl Jon Rahm, nebo krajané Webb Simpson, Patrick Reed a Justin Thomas.

Jiného než amerického vítěze přitom turnaj nezná od roku 2011, v předešlých dvou letech vyhrál dvakrát Australan Geoff Ogilvy.

Přímé přenosy jednotlivých kol začínají ve třech případech přesně o půlnoci. Výjimkou je pouze třetí kolo, které se do televize dostane v noci ze soboty na neděli už v deset hodin večer.