European Tour míří z Česka na sever. Po D+D REAL Czech Masters se evropská série přesouvá do Švédska, kde se od čtvrtka 22. do neděle 25. srpna uskuteční Scandinavian Invitation. Jeho nejzářivější hvězdou je Henrik Stenson, který upřednostnil domácí akci před vrcholem PGA Tour.

Štítky:

Turnaj dostal pro letošní ročník nový název. Dříve ho golfoví fanoušci znali jako Nordea Masters, nebo Scandinavian Masters. Nyní dostal přívlastek Invitation. V Göteburgu půjde už o 29. ročník severské golfové akce.

Ta se může pochlubit plejádou hvězdných vítězů. Trofej nad hlavu zvedaly bývalé světové jedničky Lee Westwood (1996, 2000, 2012), Vijay Singh (1994), Nick Faldo (1992), Luke Donald (2004) a Adam Scott (2003).

Do listiny šampiónů se zapsala i evropská golfová ikona Colin Montgomerie, která vyhrála premiérový ročník v roce 1991 a další dva triumfy přidala v letech 1999 a 2001.

Velmi úspěšný je turnaj i z pohledu domácích Švédů. Žádný jiný podnik European Tour nevyhrálo tolik švédských golfistů. Domácí pevnost začal budovat prvním titulem Jesper Parnevik v roce 1995 a druhý přidal o tři roky později.

Mezitím se stihl radovat ještě Joakim Haeggman (1997). V roce 2008 vyhrál vítěz European Tour z Čeladné Peter Hanson, další titul slavil Richard S. Johnson (2010) a dvakrát triumfoval Alex Norén (2011, 2015).

Největší švédská hvězda a podle mnohých odborníků jeden z nejlepších hráčů železy Henrik Stenson se první titul pokusí získat letos. Domácí výzvu upřednostnil před bohatým finále o trofej FedEx Cupu v USA.

"Po náročném jaru a létu jsem se rozhodoval mezi FedEx Cupem a Scandinavian Invitation. Volba nakonec padla na Švédsko, kde chci potrénovat a dobít baterky před závěrečnou částí sezóny," uvedl Stenson.

Třiačtyřicetiletý rodák z Göteburgu, jehož největším individuálním úspěchem je vítězství na The Open v Royal Troon 2016, bude útočit na své již dvanácté vítězství na European Tour.

Vedle něj se domácím fandům představí také vycházející švédská hvězda Marcus Kinhult, či obhájce titulu Angličan Paul Waring.

Scandinivian Invitation se hraje podruhé v řadě na hřišti Hills Golf & Sports Club s parem 70 a délkou 6 276 metrů. Sledovat ho můžete v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme ve dvou blocích od 11:00 a 15:00. O víkendu vždy od 13:00.