Vítězem úvodního turnaje play-off FedEx Cupu se stal Patrick Reed. Ten zvládl nejlépe dramatickou koncovku na The Northern Trust a se skóre -16 vyhrál o ránu před Abrahamem Ancerem.

Štítky:

Ještě po třinácti jamkách finálového kola na tom byl v Liberty National nejlépe Jon Rahm. Jenže ten na posledních pěti jamkách zahrál dvě bogey, na rozdíl od Reeda, který si naopak polepšil dvěma berdíky.

Ty zahrál v závěru finálové rundy na jamkách 16 a 17 také Ancer, ale na vítězství to nestačilo. To si připsal Reed, který se radoval z turnajového titulu poprvé od loňského senzačního triumfu na Masters.

I díky jarní třítýdenní pauze, kterou si sám naordinoval, protože nebyl spokojený se svou hrou. Deset dní v kuse přitom vůbec nesáhl na své golfové hole.

"Měl jsem pocit, že na vše moc tlačím, že více pracuji a celkově se více snažím než dříve. Byl jsem kvůli tomu fyzicky i mentálně vyždímaný. Vše šlo špatným směrem a já cítil, že potřebuji pauzu," přiznal Reed.

Podle vlastních slov prožíval velkou krizi, kterou se mu ale podařilo překonat: "Vůbec jsem nechtěl vidět hole. Když jsem se pak vrátil, hrál jsem míček dál. Měl jsem čistou hlavu ohledně toho, o co se snažím. Najednou jsem začal trefovat míček tak, jak bych měl."

Reedovo vítězství v Liberty National si s námi můžete připomenout v pondělí od 7:30 a 18:30, v úterý od 16:00 a ve středu od půlnoci. Tradiční hodinové highlighty poběží ve středu od 21:30.