Velkolepý triumf Tigera Woodse na Masters způsobil nejen ve světě golfu gigantický ohlas. Noviny i golfové weby zaplňují titulky o jeho patnáctém vítězství na majoru. S novým týdnem ale přichází další turnaj PGA Tour, na jehož konci budeme znát jméno dalšího vítěze. Bude jím Francesco Molinari, Dustin Johnson, Jordan Spieth, nebo někdo jiný? Turnaj RBC Heritage můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

RBC Heritage zůstává věrný svému hostiteli. Na hřišti Harbour Town Golf Links v Jižní Karolíně se hraje o trofej z tohoto turnaje už od roku 1969. Pod osmnáctijamkovým hřištěm s parem 71 a délkou 7 099 yardů je podepsaný Pete Dye i Jack Nicklaus.

Původně se turnaj hrál v listopadu, v roce 1973 v září, o rok později březnu a v roce 1983 v dubnu. Dubnový termín připadl i pro letošní ročník. RBC Heritage vyplní spolu s dalšími třemi turnaji mezeru mezi prvním majorem Masters a druhým turnajem z velké čtyřky květnovým PGA Championship.

Loňský titul přijel obhajovat Satoshi Kodaira. Devětadvacetiletý Japonec minulý rok přicestoval do Jižní Karolíny s cílem pokusit se vybojovat top 10, a tím pádem i další start na nejprestižnějším mužském profesionálním okruhu.

Nejenže tenhle úkol bezezbytku splnil, ale urvaným vítězstvím na třetí jamce play-off, ve kterém porazil v asijském souboji Korejce Si Woo Kima, si pojistil kartu člena PGA Tour na další dva roky. Výhra jednoho milionu a dvou se tisíc dolarů byla pak pro Kodairu moc příjemným bonusem.

Japonec zahájil letošní ročník odpalem driverem za doprovodu výstřelu z kanónu. V prvních dvou kolech se představí po boku Američanů Matta Kuchara a Brysona DeChambeaua. Oba dva patří do širšího okruhu favoritů.

Ve startovní listině je ale mnohem více zvučných jmen. Po čtyřech letech se vrací Jordan Spieth, s dobrou formou přijel po děleném druhém místě z Masters do Jižní Karolíny  Dustin Johnson, stejného výsledku dosáhl v Augustě Xander Schauffele, který také nechybí v hráčském poli pro nadcházející turnaj.

A pokud je řeč o hráčích s dobrou formou, nelze vynechat Francesca Molinariho. Ital vstupoval do finálového kola Masters jako lídr, ale po osudových chybách na dvanácté a patnácté jamce přišel o šanci obléknout si poprvé zelené sako. Přesto bude na RBC Heritage jedním z nejžhavějších kandidátů na titul.

Jestli někomu z letošního výčtu hráčů hrajících v turnaji hřiště mimořádně sedí, pak je to Davis Love III. Legendární Američan tu vyhrál už pětkrát, a proto 54letý rodák z Charlotte v Severní Karolíně letos nemůže chybět.

Celková dotace turnaje činí 6,9 milionů dolarů, přičemž vítěz si odveze 1,242 milionu.

Dění v Harbour Town můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 21:00, o víkendu vždy od 19:00.