PGA Tour zamířila k dalšímu turnaji do Kanady. Konkrétně do Hamiltonu v Ontariu jen několik desítek kilometrů od Niagarských vodopádů. Na jednom z nejuznávanějších kanadských hřišť, v Hamilton Golf and CC, se uskuteční tradiční turnaj RBC Canadian Open. S kým ve startovním poli? Třeba s obhájcem titulu Dustinem Johnsonem nebo nově Rory McIlroyem.

Štítky:

Kanadské Open patří ke stálicím v kalendáři PGA Tour. Po majorech The Open Championship a US Open je nejstarším dosud hraným turnajem. Premiéru zažil podnik tehdy ještě pod holým názvem Canadian Open v roce 1904, tedy před 115 lety.

Letošní ročník se navíc uskuteční na jednom z nejstarších a nejuznávanějších kanadských hřišť – v Hamilton Golf and CC. Hřiště, pod nějž se podepsal svým designem Harry S. Colt, bylo otevřené v roce 1915. Od čtvrtka 6. do neděle 9. června bude hostit RBC Canadian Open pošesté.

Před 100 lety se v Hamiltonu konalo první kanadské Open, jehož se zúčastnil i Bobby Jones nebo Francis Ouimet. Tehdy ale všechny šokoval J. Douglas Edgar, který ovládl turnaj naprosto suverénním způsobem o 16 ran a stanovil tak dosud stále nepřekonaný rekord PGA Tour.

Hřiště ležící v kanadské provincii Ontario měří 6 966 yardů a má par 70. Dlouho roky se hrál pod názvem Canadian Open, pak také jako Bell Canadian Open a od roku 2008 pod současným názvem RBC Canadian Open.

Právě s RBC má uzavřený kontrakt Dustin Johnson, který je pravidelně tváří tohoto turnaje. A je také jeho vítězem. Loni zvítězil o tři rány před korejskou dvojicí Byeong-Hun An a Meen-Whee Kim. Zároveň se díky vítězství stal prvním hráčem od slavné éry Tigera Woodse, který vyhrál tři turnaje v jedné sezóně ve třech po sobě jdoucích letech.

Našlápnuto na tři tituly má i letos. Zvítězil v Mexiku a několikrát už byl blízko druhému titulu, naposledy na PGA Championship, kde skončil druhý za Brooksem Koepkou. Beze sporu bude DJ patřit k hlavním favoritům na vítězství RBC Canadian Open.

Ve startovním poli ale nechybí ani jeho přemožitel z Bethpage Black Brooks Koepka. Ten po tři kola dominoval druhému majoru sezóny, jenže zdánlivě jasně rozehraný turnaj na vítězství si sám zkomplikoval. Nakonec to byl však přeci jen on, kdo zvednul Wanamakerovu trofej nad hlavu.

DJ a Koepka nebudou jedinými taháky letošního RBC Canadian Open. Prestižní turnaj si zahraje také Bubba Watson, Jim Furyk, Sergio García, Webb Simpson, na poslední chvíli se přihlásil také Justin Thomas.

Po kanadských hráčích, především pak Adamu Hadwinovi, Correy Connersovi a Mike Weirovi, a již zmíněných hvězdách, budou fanoušci provázet po hřišti Roryho McIlroye. Ten si tento turnaj vybral proto, aby splnil podmínku PGA Tour v absolvování alespoň jednoho turnaje, který dlouho nebo vůbec nehrál.

"Měl jsem možnost pocítit tu vášeň, kterou kanadští fanoušci pro náš sport mají. Těším se, až uvidím tu energii, kterou do toho kanadští fanoušci dají," řekl před turnajem McIlroy.

Výzvou bude turnaj pro všechny kanadské hráče. Ve startovním poli jich je hned 25. Ti všichni se pokusí zvítězit na domácím turnaji. To se naposledy povedlo kanadskému hráči před 65 lety.

Poslední zkoušku před blížícím se US Open můžou diváci Golf Channel sledovat v přímých přenosech. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 21:00, o víkendu vždy od 19:00.