Už popáté německá značka sportovních aut spojí síly s profesionálním golfovým turnajem. V Hamburku se od 5. do 8. září uskuteční Porsche European Open a příznivcům rychlých aut i špičkového golfu nabídne prvotřídní zážitek. Ozdobou akce European Tour bude luxusní elektromobil Porsche Taycan, ale i hvězdní američtí hráči.

Štítky:

Ze Spojených států amerických přicestovala do Německa hvězdná trojice Matt Kuchar, Patrick Reed a Xander Schauffele. A právě posledně jmenovaný je největším tahákem letošního pátého ročníku německého turnaje.

Pětadvacetiletý rodák ze San Diega má německé kořeny. Jeho pradědeček byl německé národnosti a  po první světové válce hrál fotbal za VfB Stuttgart, prastrýc Johann Hoffmann byl členem rakouské fotbalové reprezentace, otec Stefan byl německým desetibojařem.

Rodinný klan se nyní rozrostl o špičkového golfistu. Alexander Schauffele je ve svých 25 letech čtyřnásobným vítězem na PGA Tour a v Německu by rád přidal první titul z European Tour.

Xander Schauffele (Foto: GettyImages)

Xander Schauffele (Foto: GettyImages)

Třetí start na Porsche European Open si připíše Patrick Reed, který bude usilovat o vylepšení devátého místa z loňského roku.

Trojici hvězdných Američanů doplňuje Matt Kuchar. Ten prožil skvostnou letošní sezónu, když se dvakrát radoval z vítězství a dvakrát skončil druhý.

Organizátoři z velkých jmen světového golfu ulovili ještě Paula Caseyho. Hrát bude také vítěz D+D REAL Czech Masters Thomas Pieters. Z domácích hráčů se největší naděje vkládají do Maximiliana Kieffera, startovat bude i Marcel Siem, který před dvěma lety trefil hole in one na sedmnácté jamce a jako odměnu si odvezl Porsche Panamera Turbo Sport.

I letos budou mít hráči velkou motivaci trefit jamku č. 17 prvním úderem. Hrát se bude o elektromobil Porsche Taycan, který by měl jít do prodeje koncem letošního roku.

Titul turnaje s dotací dva miliony eur bude obhajovat Angličan Richard McEvoy. Ten loni získal premiérové vítězství ve svém 285. startu na European Tour.

Pod původním názvem European Open se hrál podnik od roku 1978 v Anglii s výjimkou jednoho roku ve Skotsku. V letech 1995 až 2007 se konal v Irsku, aby v roce 2008 opět zamířil do Anglie. Po pětileté odmlce se turnaj vrátil do kalendáře European Tour, od roku 2015 se hraje v Německu.

Od čtvrtka do neděle se bude hrát na hřišti Green Eagle Golf Course s parem 72 a délkou 7 161 metrů.

Hvězdné obsazený turnaj, kterému ještě dodají lesk luxusní sportovní vozy, sledujte na Golf Channelu. Vysíláme všechna čtyři kola v přímých přenosech. Ve čtvrtek a pátek ve dvou blocích od 11:00 a od 15:00 hodin. V sobotu od 13:00 a finále v neděli od 12:30.