Stylem start-cíl ovládl druhý major roku Brooks Koepka. Ten se na hřišti Black v resortu Bethpage ujal vedení ve čtvrtek a na první místo už nikoho nepustil. V neděli to ale nebylo nakonec tak jasné, jak se původně zdálo.

Koepka díky třem skvělým kolům vedl po tom třetím už o sedm ran, což se zdálo jako nedostižný náskok. A ještě osm jamek před koncem kola finálového vedl o šest. Pak se ale začaly dít věci.

Lídr začal chybovat, když zahrál čtyři bogey v řadě (11-14) a Dustin Johnson se vzepjal k poslednímu náporu. Díky birdie na 15 stáhl náskok Koepky na jedinou ránu a zase bylo o co hrát.

Finále ale vyšlo lépe Koepkovi, který už si ve zbytku kola připsal pouze jedno bogey, DJ totiž dvě. A tak 29letý Koepka vyhrál se skóre -8 o dvě rány, hráči na děleném třetím místě dohráli s mínus dvěma.

"Je to neskutečné. Ani nevím, jestli jsem o něčem takovém někdy snil. Je to boží. Pořád jsem trochu v šoku, neskutečné," řekl už s trofejí v ruce Koepka, kterému pomalu ale jistě docházelo, čeho všeho dosáhl.

Nejen že se stal prvním hráčem historie, který úspěšně obhájil titul jak na US Open, tak PGA Championship, ale také se stal teprve čtvrtým golfistou, který vyhrál čtyři majory na osmi po sobě jdoucích turnajích velké čtyřky. Před ním to dokázali pouze Ben Hogan, Jack Nicklaus a Tiger Woods.

Cestu Koepky za vítězstvím, která byla dlouho spanilá, ale ke konci pořádně stresující, si můžete s námi připomenout během pondělí, kdy opakujeme všechna čtyři kola turnaje, to finálové od 19:00. V úterý si ho pak zopakujeme ještě v 13:30 a ve středu od 8:00.