V konkurenci nejlepších hráček světa se Nelly Kordová na HSBC Women´s World Championship opět dostala do TOP 10. Povedlo se jí to letos počtvrté ze čtyř startů. Nelly zároveň potvrdila své první místo v průběžném pořadí LPGA. V Singapuru zvítězila Korejka Sung Hyun Park. Kordové na ni chybělo devět ran.

Štítky:

Dvacetiletá Kordová zatím letos nebere na LPGA jiné umístění než v elitní desítce. V úvodu sezóny na Turnaji šampionek skončila třetí. Poté zvítězila na Australian Open, následně byla sedmá v Thajsku a nyní desátá v Singapuru.

Své další TOP 10 vybojovala až ve finálovém kole, do kterého vstupovala z děleného 14. místa. Nepovedl se jí start, když v prvním kole zahrála 74 ran (+2). Pak už se ale pouze posouvala leaderboardem nahoru.

V pátek se vrátila celkově do paru po kole za 70 ran. O víkendu pak zahrála pokaždé 69. S konečným skóre -6 tak stihla vystoupat akorát na desáté místo v turnaji, kam přijela jako světová osmička.

Spolu s ní nechyběla v Singapuru žádná z hráček z TOP 10 světového žebříčku. Nelly tak potvrdila, že se pevně usazuje ve světové špičce současného ženského golfu.

V sezónním pořadí Race to CME Group stále vede. Připsala si do něj dalších 75 bodů. Nyní jich má 855. O 155 více než druhá Korejka Eun-Hee Ji. Na konto jí přibylo 31 862 dolarů. Letos si vydělala už 376 493 dolarů, což je v přepočtu bezmála 8,5 milionů.

Park si pro sebe urvala své šesté vítězství na LPGA drtivým finišem. V neděli zahrála 64 ran (-8) a celkově tak o dvě rány porazila druhou Minjee Lee z Nového Zélandu.

O další dvě rány zpět skončily na děleném třetím místě další Korejka Jin Young Ko a Španělka Azahara Munoz.

Světová jednička Ariya Jutanugarn šla do posledního kola z prvního místa, ale finále nezvládla. Zahrála v něm 75 ran (+3) a propadla se na dělené osmé místo dvě rány před Kordovou.

Záznam finálového kola HSBC Women´s World Championship vysíláme v úterý v 9:00 a ve středu ve 14:00 a o půlnoci.

LPGA se vrací zpět do Spojených států, kde pokračuje od 21. do 24. března turnajem Bank of Hope Founders Cup v Phoenixu. V Arizoně už bude startovat Klára Spilková. I tentokrát můžete turnaj sledovat exkluzivně pouze u nás na Golf Channelu.