Novou šampiónkou ISPS Handa Women’s Australian Open je americká golfistka Nelly Kordová. Dvacetiletá hráčka zahrála ve finálovém kole 67 ran (-5) a o dvě rány porazila obhájkyni titulu Jin Young Ko. Kordová v Austrálii navázala na triumfy svého otce, sestry i bratra.

Štítky:

Zatímco otec Petr Korda vyhrál v roce 1998 tenisové Australian Open a řadu let patřil k předním světovým tenistům, jeho dcery se vydaly jinou cestou. Tou golfovou. Starší dcera Jessica má na kontě pět titulů na LPGA, včetně vítězství na Australian Open.

Mladší Nelly byla ještě do neděle 17. února 2019 majitelkou jednoho turnajového titulu, jenže právě ve finálovém kole ISPS Handa Women’s Australian Open sbírku vavřínů rozšířila. A symbolicky v Austrálii, kde se loni radoval z vítězství na tenisovém Australian Open juniorů i její bratr Sebastian.

Kordová se v turnaji pomaleji rozjížděla – v prvním kole zahrála jednu ránu pod par. Pak už začala na hřišti The Grange Golf Clubu úřadovat. Ve druhém kole zahrála 66 ran (-6) a o víkendu dvakrát 67 (-5).

Se skóre -17 porazila obhájkyni titulu Jin Young Ko o dvě rány. Korejka se sice ve finále nadechla k mohutnému útoku na první místo, když zahrála osm pod par, jenže Kordová tlak ustála a o titul se připravit nenechala.

Poslední dílek skládačky australských triumfů rodiny Kordových tak byl přiložen. „Jako jediná jsem v Austrálii ještě nevyhrála a rodina se v tom nechtěla vrtat,“ odmítla Nelly, že by si jí otec i její sourozenci dobírali.

„Teď když jsme tu vyhráli už všichni, je to jiné. Samozřejmě, že jsem tu byla pod tlakem, ale nakonec jsem cestu k titulu proklestila,“ uvedla Nelly Kordová.

Za vítězství inkasuje 195 tisíc dolarů a posune se ve světovém žebříčku, v něm přeskočí svou starší sestru Jessicu. Ve dvaceti letech prožívá Nelly raketový vstup mezi elitu ženského golfu.

Turnaje v Grange se zúčastnila také česká profesionálka Klára Spilková. Po dvou kolech se ale rozloučila, cutem neprošla po kolech 77-73. K postupu jí chyběly čtyři rány.

Pokud jste finálové kolo a oslavy americké golfistky s českými kořeny neviděli, nezoufejte. Stanice Golf Channel vysílá reprízu finálového kola v neděli 17. února od 14:00, v příštím týdnu pak v ranních nebo odpoledních hodinách.