European Tour minulý týden na dlouho opustila arabský poloostrov a zamířila do Afriky. V Keni se od čtvrtka 14. do neděle 17. března uskuteční první ročník turnaje Magical Kenya Open. Byť turnaj stojí ve stínu slavného The Players na PGA Tour konaného ve stejném termínu, nenechá si boj o červené sako ujít řada zajímavých hráčů. Dorazí například i bývalý vítěz z Albatrossu.

Štítky:

V rámci nejvyšší evropské série se turnaj koná sice poprvé, ale jinak má bohatou historii. Loni se slavil padesátý ročník turnaje a při té příležitosti se prvně udělovalo vítězi červené sako.

Keňský podnik byl v letech 1991 - 2018 součástí nižší Challenge Tour. Žádný hráč zatím nedokázal titul v Keni obhájit a nikdo tu nevyhrál více než jednou. Tuhle statistiku může změnit Lorenzo Gagli, loňský šampión, který nechybí ve startovní listině ani pro letošní ročník.

Porazit bude ale muset ještě silnější konkurenci než loni. Chybět nebude vítěz z minulého týdne v Kataru Justin Harding, turnaje se zúčastní také legendární Thomas Bjørn, kapitán evropského týmu pro Ryder Cup 2018.

„Mám na turnaj dobré vzpomínky,“ připomíná Dán druhé místo z Challenge Tour 1995. „Vždycky jsem se sem chtěl vrátit, teď se konečně naskytla příležitost, těším se,“ říká Bjørn.

O třetí titul na European Tour se pokusí zabojovat Haydn Porteous, bývalý vítěz turnaje v Keni 2015 (tehdy se ještě hrál jako turnaj Challenge Tour) a předloňský vítěz D+D REAL Czech Masters na Albatrossu.

Mezi bývalými vítězi Kenya Open najdeme mimo jiné také dvě legendy světového golfu – Seveho Ballesterose a Iana Woosnama.

Mezi ně by se v budoucnu rád zařadil i Ho-Sung Choi, Korejec, který zatím víc než svým golfem baví diváky svým legračním švihem. Nedávno si ho pozvala do Pebble Beach PGA Tour, kde internetová senzace neprošla cutem. První příležitost po čtyřech letech dostává Choi teď také na European Tour.

Turnaj se hraje v hlavním městě Keni Nairobi na hřišti Karen Country Club, kde se konaly turnaje Challenge Tour ještě v roce 2016. Hřiště měří 6 329 metrů a má par 71.

Dění v Nairobi můžete sledovat prostřednictvím televizní stanice Golf Channel v přímých přenosech. Začínáme ve čtvrtek v 9:00, ve stejný čas začíná přenos i v pátek, o víkendu vždy od 10:30.