Po týdenní přestávce se znovu hlásí o slovo LPGA. Ženská série zamířila na Havaj, kde už ve středu odstartuje čtyřkolový turnaj Lotte Championship. V akci bude letos popáté také Klára Spilková, která bude mít další šanci ukončit černou sérii turnajů, v nichž neprošla cutem. Podnik s dotací 2 miliony dolarů můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

Klára Spilková prožívá drsný úvod sezóny na nejprestižnějším ženském okruhu, ale už tento týden může přijít zvrat. Česká hráčka už totiž ve své hře při posledním vystoupení na Kia Classic cítila mnohem větší jistotu než na úplném začátku sezóny.

"Měla jsem ze své hry tento týden moc dobrý pocit. Jen jsem na druhé devítce ve druhém kole trochu ztratila koncentraci a bohužel jsem dala dva trojputty," vysvětlovala nezdar na čtvrtém turnaji roku.

Aktuálně 358. hráčka ve světovém žebříčku dva týdny tvrdě trénovala doma na Floridě před šňůrou turnajů. Tím prvním bude právě havajský Lotte Championship.

Hostitelem je hřiště v resortu Ko Olina Golf Club na ostrově Oahu. Hřiště má par 72 a měří 6 397 yardů. Jde o osmý ročník turnaje.

Titul bude obhajovat Brooke Hendersonová. Mladá Kanaďanka loni turnaj výborně rozehrála koly 68-66, pak se ale její náskok na čele ztenčil po nepovedeném třetím kole za 73 ran na jediný úder. V silném větru ve finálovém kole ale předvedla famózní výkon a po 69 ranách vyhrála o čtyři rány.

Ve startovním poli nechybí mladší ze sester Kordových. Nelly prožívá úchvatnou sezónu ověnčenou vítězstvím v Austrálii a pěti umístěními v top 10. S velkými ambicemi vstupovala do prvního majoru roku na ANA Inspiration, jenže v něm se dceři tenisty Petra Kordy moc nedařilo a obsadila až 52. místo.

Z titulu se radovala Korejka Jin Young Ko, která usedla na trůn pro nejlepší hráčku světa. Třiadvacetiletou rodačku se Soulu může těšit ještě lepší bilance, než má Nelly Kordová. Nejenže zvítězila na Bank of Hope Founders Cup, ale ovládla i první dámský major. K tomu má na kontě ještě dvě druhá místa a jednu třetí příčku. Na Havaji bude jednou z největších favoritek na vítězství.

Na ostrově Oahu se představí 8 hráček z top 10 světového žebříčku. Návrat hlásí Paula Creamerová. Známá Američanka se z neznámých důvodů odhlásila z turnaje Bank of Hope Founders Cup, na Havaji ji čeká první start od Honda LPGA Thailand.

Turnaj i s českou účastí můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Všechna kola vysíláme od 01:00, kvůli časovému posunu vysíláme první kolo v noci ze středy na čtvrtek. Všechna kola vysíláme také v záznamech v odpoledních hodinách, ve čtvrtek i v 9:00.