Jeden major střídá druhý. Zatímco minulý týden mohli diváci Golf Channelu sledovat premiérový triumf na majoru v podání Garyho Woodlanda a neúspěšný boj Brookse Koepky o třetí vítězství na US Open v řadě, tento týden uvidí v akci nejlepší golfistky světa při KPMG Women´s PGA Championship. Třetí dámský major roku uvítá ve startovním poli i Kláru Spilkovou.

KPMG Women´s PGA Championship je druhým nejdéle trvajícím dámským turnajem na LPGA, první ročník se uskutečnil už v roce 1955. Starší už je jen dámské US Open, které zažilo premiéru v roce 1946.

Letošní ročník majoru, hraný dříve pod názvem LPGA Championship, se uskuteční v Hazeltine National Golf Clubu v Chasce v Minnesotě. Slavné hřiště hostilo v minulosti Ryder Cup a jednu z největších golfových událostí si zopakuje za devět let, kdy se vůbec poprvé uskuteční souboj mezi týmy USA a Evropou podruhé na jednom hřišti.

Hřiště pro dámský major měří 6 224 metrů a má par 72.

Titul z loňského roku přijela obhajovat Korejka Sung Hyun Park. Rodačka ze Soulu loni v Kemper Lakes Golf Clubu přetlačila na druhé jamce play-off krajanku So Yeon Ryu a Japonku Nasu Hataoku. V letošní sezóně stihla Park vyhrát jeden turnaj a na jednom byla druhá.

Vedle Park se představí samozřejmě nejužší špička světového golfu. Z elitní dvacítky světového pořadí bude chybět pouze jen Jiyai Shin. Chybět naopak nebudou sestry Kordovy.

Za jednu z největších favoritek na vítězství je považovaná Kanaďanka Brooke Hendersenová. Před třemi lety si na KPMG Women´s PGA Championship připsala první triumf na majoru, navíc do dějiště letošního ročníku přicestovala s čerstvým titulem z Meijer LPGA Classic.

O druhý titul z turnajů velké pětky bude usilovat Lexi Thompsonová, jejímž jediným vítězstvím na majoru zůstává triumf z ANA Inspiration 2014. Ve vynikající formě je momentálně Australanka Minjee Lee se sedmi umístěními v top 25 v řadě.

Pod drobnohledem bude ale pochopitelně také světová jednička Jin Young Ko. Třiadvacetiletá Korejka se drží na pozici nejlepší ženy světového golfu teprve jedenáctým týdnem. Loni si při svém debutu na KPMG Women´s PGA Championship připsala jedenácté místo.

České diváky ale budou pochopitelně nejvíc zajímat výkony Kláry Spilkové. Česká profesionálka se zúčastní už čtvrtého KPMG Women´s PGA Championship. Při debutu před třemi lety neprošla cutem, o rok později do turnaje vstoupila dvěma výbornými úvodními koly, ale pak výrazně ztratila ve třetím, a proto obsadila až 70. místo. Loni znovu neprošla cutem se skóre +10.

Pro Spilkovou to bude letos první major, kterého se účastní. Ve své premiérové sezóně na LPGA si zatím příliš radosti neužila, když z deseti startů prošla cutem pouze třikrát. Za tři cuty vydělala 22 617 dolarů. I proto přišla změna v jejím týmu. Českého kedíka Martina Konečného vystřídal Američan Wiliam St. Onge.

Hráčky si zahrají o celkovou dotaci 3.85 milionu dolarů (o 200 000 doalrů více než loni), z níž si vítězka přijde na 577 500 dolarů. Turnaj začíná ve čtvrtek 20. a končí v neděli 23. června.

Sledovat ho můžete v přímých přenosech na Golf Channelu. První dvě kola vysíláme o půlnoci ze čtvrtka na pátek a z pátka na sobotu, víkendová kola pak vždy od 21:00.