Po dvou nových akcích v kalendáři PGA Tour přichází tradiční turnaj. John Deere Classic hraný na hřišti TPC Deere Run v Illinois je tradičně předskokanem jediného evropského majoru The Open Championship. Zejména mladé pušky si v tomto týdnu zahrají o poslední volné místo v Royal Portrush. Kdo vstupenku získá, můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

Na rozdíl od dvou nových turnajů v předchozích týdnech je John Deere Classic součástí kalendáře PGA Tour už od roku 1971. V premiérovém ročníku nesl název Quad Cities Open a tehdy to byl jen satelitní turnaj PGA Tour.

V letech 2005 a 2006 získala pozvánku na mužský turnaj tehdy patnáctiletá Američanka Michelle Wie. Tenhle pokus, byť zprvu přitahoval velkou pozornost, se nesetkal s úspěchem. Wie v jednom případě neprošla cutem a ve druhém odstoupila v průběhu druhého kola.

Vůbec první vítězství na okruhu PGA Tour si na tomto turnaji připsal v roce 2013 Jordan Spieth. Titulem si dal předčasný dárek k dvacátým narozeninám a zároveň to byl jakýsi odrazový můstek k jeho dalším velkým úspěchům v profesionální kariéře, které přišly brzy po jeho premiérovém triumfu.

Jedním z nejúspěšnějších hráčů tohoto turnaje je Steve Stricker, který zvedl pohár z John Deere Classic nad hlavu celkem třikrát, letos ale ve startovní listině nefiguruje.

TPC Deere Run je oblíbené místo Zacha Johnsona. Třiačtyřicetiletý Američan tu z posledních deseti startů skončil sedmkrát v elitní pětce turnaje včetně jednoho vítězství. Z posledních 46 kol zahrál hřiště nad par jen jednou.

Bavit diváky by měl Korejec Ho Sung Choi. Internetová senzace, která baví diváky svým netradičním švihem, především pak jeho finišem, dostala sponzorskou pozvánku a zahraje si tak po AT&T Pebble Beach Pro-Am letos už druhý turnaj PGA Tour.

Jinak budou v centru pozornosti mladíci, kteří v poslední době o sobě dávají hodně hlasitě vědět. O koho jde? O dvacetiletého Matthew Wolffa, který si v minulém týdnu připsal první vítězství na Tour na 3M Open, nebo o Viktora Hovlanda, který zazářil na US Open, či Collina Morikawu a Justina Suha.

Titul z loňského roku bude obhajovat Michael Kim. Loni zvedl pohár pro vítěze po senzačním výkonu 27 ran pod par, díky němuž vyhrál s velkým předstihem o osm ran před Francescem Molinarim. Jeho vítězství bylo tím spíš senzační, neboť přišlo po 17 minutých cutech.

Kromě turnajové dotace 6 milionů dolarů se hraje také o FedExcupové body, ale také o poslední místo ve startovní listině posledního majoru roku The Open Championship, které získá hráč umístěný v top 5 turnaje, aniž by byl už kvalifikovaný.

Jak už bylo výše zmíněno, hraje se znovu na hřišti TPC Deere Run v Silvisu v Illinois. Hřiště má par 71 a délku 7 268 yardů.

Poslední test před The Open můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme od 22:00, o víkendu vždy od 21:00.