Fantastickou podívanou nabídlo pět dlouhých dní WGC-Dell Technologies Match Play v texaském Austinu. Ti, co se z 64 hráčů probojovali až mezi poslední čtyřku, během nich sehráli sedm kol. Velmi hlasitě o sobě dávali po celou dobu vědět Evropané, ale nakonec se hrálo čistě americké finále, ze kterého v souboji s Mattem Kucharem vzešel jako vítěz Kevin Kisner.

Štítky:

Není to žádné překvapení. Loni se Kisner na jamkovce dostal až do finále. Tehdy ho v něm ještě smáznul Bubba Watson už po 12 jamkách 7&6. Letos se ale pětatřicetiletý rodák z Jižní Karolíny dočkal zadostiučinění. Kuchara ve finále porazil 3&2.

Kisner se v neděli nejprve vypořádal se suverénem dosavadního průběhu jamkovky Francescem Molinarim, kterého zdolal až na osmnácté jamce. Kuchar se zase do finále dostal přes dánské překvapení turnaje Lucase Bjerregaarda. I jejich souboj se rozhodl až na poslední jamce.

Evropský souboj o třetí místo pak vyhrál Molinari, který zdolal Bjerregaarda 4&2. Pro sedmadvacetiletého Dána tak sice turnaj skončil dvěma porážkami v řadě, ale z Austinu odjížděl aspoň s pocitem, že dokázal ustát ve čtvrtfinále obrovský tlak, když dokázal vyřadit rozjetého Tigera Woodse.

Ten v sobotu těsně minul metr a půl dlouhý putt na osmnáctce, kterým by poslal souboj s Bjerregaardem aspoň do prodloužení, což pak Tigera hodně mrzelo.

"Chtěl jsem tady hrát i v neděli. Ještě mě bude chvíli bolet, než se z toho dostanu," řekl zklamaně po vyřazení.

Jedním z vrcholů celé jamkovky byl jeho osmifinálový souboj s dosud neporaženým Rorym McIlroyem. Bitvu titánů Woods ještě vyhrál, když McIlroye vyřadil 2&1. Rory pak zklamaně odjel z Austinu, aniž by s kýmkoliv promluvil, čehož pak následně litoval a omluvil se za to na sociálních sítích.

Až Woodse přebolí zklamání ze čtvrtfinálové porážky, může jako kapitán Američanů v Presidents Cupu popřemýšlet, jestli vítězného Kisnera nenominuje do prosincového souboje s výběrem světa, pokud se do té doby Kisner neprobojuje do týmu sám.

Momentálně je v americké kvalifikaci na 15. místě, takže by od Woodse stále potřeboval divokou kartu. Tu by si ale musel udělit i Woods, který je aktuálně sedmnáctý.

"Nemám pochybnosti o tom, že bude hrajícím kapitánem. Doufám, že i já budu součástí týmu," pravil Kisner po svém triumfu.

Záznam finále jamkovky můžete sledovat v pondělí do 13:00 a v noci na úterý od půlnoci. Semifinále vysíláme ze záznamu v úterý od 13:30. Po něm následuje znovu záznam finále v 16:30, který poběží ještě jednou ve středu v 8:00. Highlighty z celého turnaje pro vás připravujeme na středu od 22:30.