Domovem evropské série European Tour je pro tento týden Řím. Od čtvrtka 10. do neděle 13. října se v Olgiata Golf Clubu uskuteční už pátý turnaj Rolex Series. Ten do italské metropole přivábil řadu evropských hvězd v čele s miláčkem domácích fanoušků Francescem Molinarim.

Italský turnaj je součástí European Tour od samého počátku série, tedy od roku 1972. Jeho historie však sahá mnohem dál. První ročník se uskutečnil už v roce 1925, letos se uskuteční už 76. ročník turnaje.

Před dvěma lety se Italian Open stalo součástí Rolex Series, série prestižních turnajů se zvýšenou dotací (7 milionů dolarů) i vyšším přídělem bodů (7000) do celosezónního šampionátu Race to Dubai.

Italský šampionát je pátým z celkových osmi podniků Rolex Series v letošní sezóně European Tour. Pro hráče, kteří ještě nemají jistotu karty po příští sezónu, to je jedna z posledních možností, jak uhrát spoustu bodů a vyhnout se záchranářským pracím. Pro hráče na předních pozicích v pořadí Race to Dubai zase možnost posílit své postavení před závěrem sezóny, která vyvrcholí finálovým podnikem v Dubaji.

I z tohoto důvodu půjde o nesmírně zajímavou podívanou, kterou ozdobí hvězdní Evropané ve startovním poli.

Jednou z nich je domácí hrdina, Ital Francesco Molinari. Ten prožil skvostnou loňskou sezónu, kdy vyhrál BMW PGA Championship, aby při svém dalším startu, tentokrát už doma na Italian Open, obsadil druhé místo. Navrch přidal vítězství na PGA Tour a vrcholem byl triumf na The Open a skvostná bilance pěti výher z pěti možných v Ryder Cupu v Paříži.

Na hřiště v Olgiata GC, kde se letošní ročník turnaje uskuteční, má skvělé vzpomínky Ian Poulter. Před 17 lety tu Angličan získal už své druhé vítězství na Italian Open. Kvůli tomu, ale i kvůli přesunu zámořského turnaje Houston Open do podzimní části sezóny, dal přednost Evropě. A to navzdory tomu, že v Houstonu měl obhajovat senzační loňský titul.

Poultera doplní krajané Justin Rose, Paul Casey, Matt Wallace, Matt Fitzpatrick, či Tyrrell Hatton nebo vítěz nedávného BMW PGA Championship Danny Willett. Konkurovat by jim měl Shane Lowry. Ir už letos dosáhl dvou významných vítězství – ovládl lednový Abu Dhabi HSBC Championship a The Open v Royal Portrushi.

Kromě vysoké finanční odměny a více bodů do pořadí Race to Dubai se bude hrát také o body do pořadí v Ryder Cupu 2020 ve Whistling Straits. Už na BMW PGA Championship si Danny Willett výrazně polepšil, když vítězstvím získal 1165 bodů. Stejný příděl čeká i na vítěze Italian Open.

Italian Open se uskuteční na hřišti Olgiata GC s parem 71 a délkou 6 878 metrů.

Diváci se jako obvykle mohou těšit na přímé přenosy ze všech turnajových dnů. A bude to sledovací maratón. Ve čtvrtek a pátek vysíláme živě od 10:00 osmihodinové přenosy. V sobotu od 12:30 a finále je na programu od 12:00.

PROGRAM vysílání naleznete zde.