Třetí turnaj European Tour na australské půdě v letošní sezóně se uskuteční v Perthu. Podnik ISPS Handa World Super 6 je jedním z pěti inovativních turnajů evropské série, který má fanoušky golfu přitáhnout k obrazovkám pomocí netradičního formátu turnaje. Napůl na rány, napůl jamkovka. Kdo ze 156členného startovního pole se bude v neděli radovat z titulu?

Štítky:

V Perthu se od 14. do 17. února uskuteční v nezvyklém formátu už třetí ročník turnaje. Jeho prvním vítězem se stal Brett Rumford před dvěma lety, loni se ze svého čtvrtého triumfu na European Tour radoval Thajec Kiradech Aphibarnrat.

Letos se na start postaví 156 hráčů, kteří se během úvodních dvou kol pokusí vměstnat mezi nejlepších 65. Právě tolik hráčů bude mít právo si zahrát i v sobotním třetím kole, pokaždé jde přitom o hru na rány na osmnáct jamek hřiště Lake Karrinyup CC.

Po třetím kole se hráčské pole zúží na nejlepších 24 hráčů, v případě dělených míst rozhodne o postupu do finálového dne rozstřel. A v něm už čeká hráče hra na jamky. Abychom vám zamotali hlavu ještě více, nejlepších osm hráčů po třech kolech automaticky postupuje do druhého kola jamkovky. V prvním kole si to spolu rozdá tedy 16 hráčů jeden na jednoho.

Navíc nepůjde o klasickou jamkovku na osmnáct jamek, bude se hrát zkrácený formát na šest jamek. A pokud ani šestice jamek neurčí postupující, přijde na řadu speciální rozstřelová jamka. Její odpaliště se nachází vedle fairwaye osmnácté jamky, měří 90 metrů a hráči budou hrát na green osmnáctky.

A kteří výjimeční hráči vlastně do Perthu dorazili? Tím největším lákadlem bude zřejmě Thomas Pieters. Belgický ranař by mohl využít svých zkušeností z Ryder Cupu 2016, kde v jamkové hře jako nováček v týmu Evropy zářil a patřil k nejlepším hráčům.

Kromě něho jsou ve startovním poli také čtyři vítězové turnajů evropských sérií z loňska. Jmenovitě Paul Dunne a Gavin Moynihan, kteří ovládli GolfSixes, Adrian Otaegui vyhrál Belgian Knockout, posledním vítězem je Liam Johnston, ten triumfoval na Andalucía Costa del Sol Match Play 9 na Challenge Tour.

Turnaj můžete sledovat živě, stačí mít puštěnou stanici Golf Channel, která vysílá všechna kola od 8:00. V záznamech je pak možné sledovat od 13:00 ve čtvrtek a pátek, o víkendu už od 12:00.