Vítězem Irish Open se v neděli stal Jon Rahm. Španělský golfista se ze druhého titulu z irského turnaje European Tour radoval po brilantním finálovém kole za 62 ran. Jako první hráč navíc dosáhl hattricku na akcích Rolex Series.

Štítky:

Čtyřiadvacetiletý rodák z Barriky vstupoval do závěrečného dne v Lahinch Golf Clubu ze zadních pozic se ztrátou pěti úderů na vedoucího Roberta Rocka, ale v neděli se nadechl k mocnému finiši, na který žádný ze soupeřů nedokázal zareagovat.

Už první devítku zvládl tři rány pod par, na druhé devítce ještě přitlačil a po jednom eaglu, čtyřech birdie a jednom bogey si došel pro 62 ran (-8).

"Moje hra byla v dobré kondici už v prvních dvou kolech, jen se to neprojevilo na výsledku. Dneska jsem věděl, že pokud chci mít ještě nějakou šanci, musím proměňovat putty," uvědomoval si důležitost hry na greenech Rahm.

Na jeho výkon nedokázal reagovat jak lídr po třetím kole Robert Rock (70), tak Rafa Cabrera Bello (69). Velmi solidní výkony Bernda Wiesbergera a Andyho Sullivana (oba 66) stačily pouze na celkové skóre -14 a dělené druhé místo. Na Rahma ztratili dva údery.

Záznam finále Dubai Duty Free Irish Open vysíláme v pondělí od 8:00, v úterý od 16:00 a ve středu od půlnoci. Půlhodinové highlighty poběží ve středu od 22:30.