Světová jamkovka v Austinu, kde se představí téměř kompletní špička světového golfu, není jediným turnajem, který můžete v tomto týdnu sledovat na stanici Golf Channel. European Tour zamířila do Indie, kde se na jednom z nejkrásnějších ale i nejtěžších hřišť seriálu evropské série utkají hráči o titul i celkovou dotaci turnaje 1,75 milionu dolarů.

Štítky:

Proti turnaji kategorie WGC s téměř šestinásobnou dotací (10,25 milionů dolarů) působí turnaj Hero Indian Open tak trochu jako chudý příbuzný. Přesto má svou kvalitu a rozhodně se bude na co dívat.

Hřiště DLF Golf and Country Club, které hostí turnaj už potřetí v řadě a které designoval Gary Player, je skvostem mezi golfovými hřišti. Loni bylo zvoleno asijským hřištěm roku podle Asia Pacific Golf Group. Při pohledu na něj se není moc čemu divit.

Kromě sedm metrů hlubokého bunkeru, jsou dominantou balvany obklopující greeny, kaskádovitý vodopád u sedmnácté jamky, jezera i květiny nejrůznějších barev, které podtrhují krásu tohoto hřiště.

Na pohled nádherné, ale také velmi obtížné. Takové je hřiště v Dilí s délkou 7 379 yardů a parem 72. Statistiky z posledních dvou let uvádí, že pouze tři hráči z celkového počtu 135, kteří prošli cutem, se vyhnuli double bogey ve skórkartě. Trefně kurz pojmenoval loňský vítěz Matt Wallace.

"Na každé jamce hrozí double bogey," varuje před mimořádně obtížným testem Angličan, který obhajovat titul nebude, neboť se účastní světové jamkovky v Austinu. Loni skončilo pod parem hřiště pouze 15 hráčů, což letošní účastníky nemůže uklidňovat.

Před Wallacem, který loni v Indii vítězstvím odstartoval úžasnou sezónu završenou třemi turnajovými tituly, dominovali turnaji domácí hráči. V roce 2015 vyhrál Anirban Lahiri a v letech 2016 – 2017 se radoval SSP Chowrasia. Oba nechybí ani letos a sílu Indů ještě umocňuje přítomnost Shubhankara Sharmy.

Z evropských stálic najdeme ve startovním poli Pabla Larrazábala, minulý týden o titul bojujícího Nacha Elviru, talentovaného Němce Maxe Kieffera, loňského asistenta kapitána pro Ryder Cup Roberta Karlssona, či Sorena Kjeldsena.

Golf Channel vysílá Hero Indian Open v přímých přenosech od čtvrtka 28. do neděle 31. března. Ve čtvrtek a pátek od 6:30, v sobotu od 7:30 a v neděli od 8:30.