Stephen Gallacher se na Hero Indian Open dočkal svého čtvrtého vítězství na European Tour v kariéře a prvního za posledních pět let. Se svým synem Jackem na bagu ho nezastavil ani sněhulák na sedmičce závěrečného kola. Skot zvítězil se skóre -9 s náskokem jediné rány před Japoncem Masahirem Kawamurou.

Štítky:

Gallacher vedl už po prvním kole společně s předloňským vítězem D+D REAL Czech Challenge na Kuňetické Hoře Julianem Surim. V pátek ale zahrál 74 ran, zatímco Suri vedl turnaj o tři rány ještě na odpališti 14. jamky závěrečného kola.

V tu chvíli na něj Gallacher ztrácel pět ran, když se na sedmičce dopustil quadruple bogey. Sněhuláka však zahrál na čtrnáctce i Suri, zatímco Gallacher svou ztrátu postupně mazal.

"Najednou koukám na leaderboard a zjistím, že jsem v děleném vedení,"vyprávěl Skot, který mocně zafinišoval třemi birdie na posledních čtyřech jamkách.

"Snažil jsem se o co nejsilnější závěr a naštěstí to stačilo," těšilo vítěze, který nakonec vytáhl skóre finálového kola až na jednu ránu pod par (71).

"Když je vám 44 let, zažíváte už něco jako soumrak kariéry, takže tohle je pro mě velké vítězství. Bylo dobré tady skončit tímhle způsobem. Tři dole na posledních čtyřech jamkách je dobrý finiš," radoval se Gallacher, kterému dělal kedíka jeho syn Jack.

"Bylo skvělé ho tady mít. Moje vítězství je tím ještě výjimečnější," pravil Gallacher. Po sedmičce ale prý bylo ticho.

"V tu chvíli toho opravdu moc nenaděláte, ale vědomí, že jsem i tak jen pět ran zpět mi dávalo trochu povzbuzení," povídal vítěz, který si za svůj triumf připsal 260 tisíc eur (cca 6,7 milionu korun).

Za druhým Kawamurou skončil o dvě rány za vítězem Španěl Jorge Campillo. Suri nakonec ztratil na vítěze tři rány a dokončil v Novém Dillí na děleném čtvrtém místě.

Na finálové kolo Hero Indian Open se můžete podívat v záznamu v pondělí od tří hodin ráno a od 13:30. Dále v také v úterý v 9:30 a v noci na středu půl hodiny po půlnoci. Highlighty z celého turnaje pro vás připravujeme na středu od 23:30.