Jihoafričan Justin Harding se konečně ve třiatřiceti letech dočkal kariérního průlomu, ve který dlouho věřil. Na Commercial Bank Qatar Masters poprvé vyhrál na European Tour. Povedlo se mu to pomocí silného závěru, když na poslední devítce zahrál pět birdie. Se skóre -13 zvítězil v Dauhá o dvě rány.

Štítky:

Ačkoliv neměl ani plnou kartu na European Tour, byl Harding před turnajem na 74. místě světového žebříčku. Loni se na nižších turnajích zejména v Jižní Africe a Asii dočkal hned čtyř vítězství. Na European Tour ale musel čekat, jestli se dostane do turnajů. Tato starost mu nyní jako vítězi odpadá.

"Dostanu se na turnaje, na které jsem se chtěl vrátit. Už nebudu muset čekat, jestli mě do turnaje vezmou a už nebudu jen náhradníkem," radoval se Harding po svém životním triumfu.

Ani jako náhradník si ale letos nevedl vůbec špatně. Než přijel do Kataru, měl odehraných již osm turnajů, což je o jeden více než za celou loňskou sezónu. Cutem neprošel pouze dvakrát, za to byl dvakrát čtvrtý na ISPS Handa Vic Open a na Mauritiu, sedmý v Dubaji, jedenáctý v Saudské Arábii a čtrnáctý v Hong Kongu. K těmto skvělým výsledkům teď přidal i vítězství.

Než se ho v neděli definitivně dočkal, musel si na něj po dohrání kola za 66 ran (-6) nějakou dobu počkat v klubovně. Do čela se dostal, když zahrál na posledních dvou jamkách dvě birdie a tři na posledních čtyřech. Pak musel čekat, než dohrají ostatní.

"Sedět a čekat, jak se to vyvrbí, to jsem si fakt neužíval. Ale jsem šťastný, jak to nakonec dopadlo,“ těšilo Hardinga, který za sebou nechal hned osm hráčů na děleném druhém místě se skóre -11.

Záznam finálového kola z Kataru můžete na Golf Channelu sledovat v pondělí v 13:30, v úterý od 8:30 a v noci z úterka na středu od půlnoci. Půlhodinové highlighty z celého turnaje pro vás připravujeme na středeční premiéru od 22:30.