Vítězem třetího ročníku GolfSixes v portugalském Cascais se stal tým Thajska ve složení Thongchai Jaidee a Phachara Khongwatmai. Ti ve finále porazil Angličany Toma Lewise a Paula Waringa 2:1. Poprvé v historii European Tour se o vítězi turnaje rozhodlo ranou nejblíže k jamce.

Štítky:

Letošní GolfSixes se proměnilo v drama. Protože se o vítězi inovativního turnaje nerozhodlo ani po šesti plus jedné dodatečné jamce finálového souboje, přišlo podle propozic na řadu poprvé v historii speciální rozuzlení, soutěž nearest to pin.

V ní hrál první ránu Khongwatmai a poslal ji metr a půl od jamky. Jaidee rána byla delší, ale on mohl být v klidu. Reagovat museli hlavně Lewis a Waring, ale pod tlakem už to nedokázali.

Dvacetiletý Khongwatmai a o 29 let starší Jaidee tak mohli slavit. Začali tím, že skočili do bazénu, přes který se na šesté jamce pálilo do greenu. Divácky atraktivní prostředí bylo svědkem nejdůležitějších momentů turnaje. V základní skupině tu Jaidee vyřadil Iry esem.

"Hráli jsme dnes dobře. Nejdůležitější byla naše týmová spolupráce. Jsem opravdu šťastný, že jsem zase vyhrál," řekl veterán Jaidee po svém devátém vítězství na European Tour.

"Bylo to opravdu zábavné, nejvíc to hrát s Thongchaiem  za Thajsko. Poučil mě hodně o formátu turnaje a jsem opravdu šťastný, že jsem ho měl vedle sebe," doplnil Khongwatmai.

Turnaje se zúčastnily také dva ženské týmy. Ani jeden z nich nepostoupil ze základní skupiny do play off, ale Angličanky ve vyrovnané skupině B dokázali remizovat s pozdějšímu vítězi. Němky ve své skupině C remizovaly s Francouzi a porazily Australany.

Finálové kolo GolfSixes můžete sledovat v záznamu v pondělí od 16:00, v úterý v 7:30 a od půlnoci a ve středu ve 14:00. Highlighty z celého turnaje pro vás připravujeme na středu od 23:30.