Jeden neobvyklý turnaj střídá druhý.  Po Belgian Konckout se v tomto týdnu uskuteční v rámci European Tour GolfSixes Cascais. Půjde o souboj národních týmů ve hře zvané Greensome na šest jamek. Stejně jako loni se ho zúčastní kromě mužů i hráčky z Ladies European Tour. Dvoudenní turnaj můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu v pátek a sobotu.

Štítky:

Inovativní turnaj zažil premiéru před dvěma lety v Anglii a rychle si získal popularitu. Cílem European Tour je turnajem GolfSixes a dalšími netradičními turnaji přilákat více mladých lidí ke golfu a rozšiřovat tak celosvětově členskou základnu sportu.

Třetí ročník turnaje se uskuteční v Portugalsku na hřišti Oitavos Dunes. Šestnáct národních týmů složených ze dvou hráčů si to rozdá ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech na šest jamek ve formátu Greensome.

Jen pro vysvětlení, Greensome se velice podobá Foursomu, rozdíl je v tom, že v Greensomu oba hráči z týmu odpálí z odpaliště svůj míček. Poté vyberou ten lepší a do dohrání jamky se v ranách střídají, zatímco u Foursomu se hráči střídají i na odpalištích – jeden odpaluje na lichých jamkách, druhý na sudých.

V každém zápase se proti sobě postaví dva dvoučlenné týmy. Za každou vyhranou jamku se lepšímu týmu přičítá jeden bod, pakliže bude po čtvrté jamce zápas už rozhodnutý (např. tým A povede o čtyři jamky a dvě zbývají dohrát, zápas končí).

Pokud bude stav zápasu po šesti jamkách nerozhodný, přijde na řadu rozstřel na poslední jamce. Pokud ani tato dodatečná jamka neurčí vítěze, vrátí se všichni hráči na odpaliště šesté jamky a utkají se ve vložené soutěži closest to the pin (míček družstva, který skončí nejblíž jamce, je míčkem vítězným).

Za výhru v zápase pak získává vítězným tým tři body do tabulky, poražený nezíská žádný bod, v případě remízy dostane každý tým jeden bod. Po skupinové fázi v pátek, kdy každý tým odehraje tři utkání, postoupí do vyřazovací části v sobotu dva nejlepší týmy z každé skupiny.

Jaké je složení základních skupin, si můžete prohlédnout níže.

Turnaj je specifický také v tom, že kromě mužů z European Tour se po hřišti budou prohánět také čtyři ženy. Anglický tým je například ryze dámský. Meghan MacLarenovou doplní Florentyna Parkerová. To samé se dá říct o německém družstvu, který tvoří duo nadějných německých hráček - Esther Henseleitová a Laura Fuenfstuecková.

Čerstvou novinkou je možnost obléknout si nejen ve cvičném, ale i v ostrém turnajovém kole šortky. Kromě toho budou moci hráči a hráčky poprvé v historii European Tour používat měřící zařízení.

Atraktivnost turnaji pak přidají odpaly přímo nad bazénem resortu na šesté jamce hřiště.

V každém případě půjde o neobyčejnou podívanou. A diváci Golf Channelu by o ni neměli přijít. Turnaj vysíláme v pátek od 12:00, finálové kolo v sobotu od 12:30.